Tuvojas Jaunās mūzikas festivāls ”Arēna”

2 komentāri
Tuvojas Jaunās mūzikas festivāls ”Arēna”
Publicitātes foto

No 1. oktobra līdz 3. novembrim Jaunās mūzikas festivāls “Arēna” sešos koncertos klausītājiem piedāvās starpdisciplinārus un konceptuālus projektus, pētot laikmetīgās mūzikas mijiedarbību ar pagājušo gadsimtu mūzikas stiliem un citām kultūras jomām.

Šogad ”Arēna”, par festivāla apakšvirsrakstu izvēloties tēmu ”Šķērsojot robežas”, pētīs dažādu kultūras nozaru mijiedarbību mūsdienu mūzikas kontekstā, pretnostatot krāšņas un virtuozas baroka ārijas un tautas mūzikas elementus konceptuālām elektroniskām kompozīcijām, meklējot Austrumu un Rietumu mūzikas saskares punktus, kā arī paplašinot muzikālās izteiksmes līdzekļu arsenālu ar citu kultūras jomu novitātēm, tai skaitā kino un glezniecību, vēsta festivāla pārstāve Antra Dreģe.

Smalkus skaņas pētījumus instrumentālajā un vokālajā medijā piedāvās izcili pašmāju un ārzemju izpildītāji – kontrtenori Sergejs Jēgers, Havjērs Hāgens (Javier Hagen, Šveice), artistiskais kameransamblis ”Art-i-Shock”, koris, kas komentārus neprasa – Latvijas Radio koris, blokflautiste Ulrike Meijere Špona (Ulrike Mayer-Spohn, Vācija ), ērģelniece Ilze Reine, vokālā grupa ”Putni”, oriģinālie skaņu burvji no Austrālijas ”Speak percussion”, pianiste Heloīze Palmere (Heloise Palmer) un komponists Džons Palmers (John Palmer, Lielbritānija), altiste Liene Kļava, saksofonists Artis Sīmanis, čellistes Guna Šnē un Agate Ozoliņa, konceptuālās mākslas pārstāvis Knutte Vesters (Knutte Wester, Zviedrija), Tuvo Austrumu un Rietumeiropas mūzikas un kultūras krustpunktus meklējošais starptautiskais ansamblis, kura profesionālo sniegumu apbrīno visa Eiropa, – ”Sarband”.

”Arēnas” īpašie jauniestudējumi – gaisīgā mūzikas un videoinstalāciju fantāzija ”Mākoņu sana”, ko veido gaismu mākslinieks, daudzu izcilu teātra izrāžu un koncertu vizuālā ietērpa autors Mārtiņš Feldmanis un videoscenogrāfs Artūrs Dzirne-Dzirnis sadarbībā ar trio ”Art-i-Shock”, kā arī divu kontrtenoru, blokflautistes un ērģelnieces neparastā kvarteta saspēle programmā ”Baroks un Avangards”. Visu svēto jeb Helovīna nakts gaisotnē, brīvi spēlējoties ar stilu elementiem, koncerta vidi veidos dizaineres Ieva Taranda un Daina Gāga-Ēķe. Viņu aprūpē – arī koncerta mākslinieku kostīmi.

No 10. septembra līdz 26. novembrim Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas LMT Kamerzālē notiks mūsdienu mūzikai veltītas lekcijas/ diskusijas: uzstāsies Ilma Grauzdiņa (Mūsdienu mūzika – vai tikai nopietns sarunu biedrs?), Boriss Avramecs (Rokmūzikas un akadēmiskās mūzikas krustcelēs), Artūrs Mednis (Sociālo tīklu akcijas – kā mūzika kooperē ar mūsdienu laikmetu?), Džons Pamers (Lielbritānija; Kā klausīties mūsdienu mūziku?) un Havjērs Hāgens (Šveice ; Vai mūsdienu mūzikai ir pilsonība?).

Jaunās mūzikas festivāla ”Arēna” koncertu programma:

  • 1. oktobrī plkst.20 Sv. Jāņa baznīcā koncertā ”Viņš un viņa” uzstāsies Latvijas Radio koris, L.Kļava (alts). A.Sīmanis (saksofons), G. Šnē (čells), K.Jesinskis (soprāns), diriģents Sigvards Kļava. Programmā: A.Selickis, D.Lang, M.Einfelde, J.Lūsēns u.c.
  • 2. oktobrī plkst.19 P.Stradiņa universitātes aulā notiks koncerts ”Mākoņu sana”, piedalīsies trio ”Art-i-Shock”.
  • 10. oktobrī plkst.18 Anglikāņu baznīcā izskanēs koncerta ”Claybird` s lullaby/ Māla putna šūpuļdziesma”. Piedalīsies Santa Ratniece (kompozīcija), Knutte Vesters (Knutte Wester, koncepts, zīmējumi; Zviedrija), vokālā grupa ”Putni”, mākslas zinātniece Sarmīte Sīle.
  • 21. oktobrī plkst.14:30 Spīķeru koncertzālē gaidāms koncerts ”Canticum Canticorum”. Piedalīsies Latvijas Radio koris, ansamblis ”Sarband” (Vācija/Tuvie Austrumi). Atklātās meistarklases – pēcpusdienas concerts. Programmā: B.El- Turk, L.Thoressen, V.Ivanoff, T.Tulev, S.Ratniece, M.Viļums.
  • 31. oktobrī plkst. 19:00 un 21:30 Anglikāņu baznīcā notiks koncerti ”Baroks un avangards”. Piedalīsies kontrtenori Sergejs Jēgers un Havjērs Hāgens (Javier Hagen; Šveice) , Ulrike Meijere- Špona (Ulrike Meyer- Spohn, Vācija), blokflautas, elektronika un Ilze Reine, ērģeles.
  • 3. novembrī plkst.19:00 LNB Ziedoņa zālē koncertā ”Circuit” uzstāsies ansamblis ”Speak Percussion” (Austrālija).

Festivāls ”Arēna” tiek rīkots sadarabībā ar VSIA “Latvijas Koncerti” un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.

Ieeja lekcijās bez maksas, biļetes uz koncertiem nopērkamas “Biļešu Paradīzes” kasēs.

Vairāk informācijas: arenafest.lv

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl