Tuvojas filmas Freimis. Mārtiņš Freimanis pirmizrāde

0 Komentāru
Tuvojas filmas Freimis. Mārtiņš Freimanis pirmizrāde
Foto: Lita Krone, LETA

9. novembrī Aizputē notiks ikgadējās Freimaņa Mārtiņdienas svinības. Šogad centrālais Mārtiņdienas notikums ir dokumentālās filmas Freimis. Mārtiņš Freimanis pirmizrāde.

Filmas Freimis. Mārtiņš Freimanis režisors un idejas autors ir Arvīds Krievs. ”Viņa rīcībā ir unikāli videomateriāli, kas apkopoti, daudzu gadu garumā sekojot Mārtiņa karjerai. Tādu nav nevienam citam. Un tur ir ne tikai spožā Mārtiņa dzīves puse, kādu redzēja publika uz skatuves,” akcentē filmas veidotāji. Pilnmetrāžas dokumentālajā filmā pusotras stundas garumā apkopoti spilgtākie fragmenti no koncertierakstiem, intervijām un aizraujošākajiem brīžiem Mārtiņa dzīvē, radot dokumentāru liecību par šo spilgto personību Latvijas mūzikas dzīvē.

Šo gadu varētu dēvēt par Freimaņa dziesmu svētku gadu – pateicoties 2013. gadā izdotajai Mārtiņa Freimaņa 50 labāko dziesmu nošu grāmatai, vairāki Latvijas kori savā repertuārā iekļāvuši Freimaņa dziesmas un aktīvi koncertē. Arī Freimaņa Mārtiņdienā pirms filmas pirmizrādes ikviens varēs piedalīties koru sadziedāšanās svētkos kopā ar Liepājas, Aizputes, Kazdangas, Cīravas, Grobiņas koriem un kori Mūza no Rīgas. Sadziedāšanā piedalīsies arī Mārtiņa draugi.

Freimaņa Mārtiņdienas svinības:

  • 15.00 ciemošanās pie Mārtiņa Misiņkalna kapos;
  • 16.00 piemiņas plāksnes atklāšana pie Freimaņa bērnības mājas Kalvenes ielā 30, Aizputē;
  • 18.00 Arvīda Krieva filmas Freimis. Mārtiņš Freimanis pirmizrāde un sadziedāšanās koncerts.

Iepriekšpārdošanā biļetes cena 7 eiro, pasākuma dienā – 9 eiro. Biļetes – Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

Visi ieņēmumi no filmas pirmizrādes pasākuma tiks novirzīti dokumentālās filmas Freimis. Mārtiņš Freimanis izmaksu segšanai un DVD izdošanai. Ieņēmumi no filmas izrādīšanas palīdzēs realizēt Mārtiņa Freimaņa fonda labdarības mērķus.

0 Komentāru