Trīs Latvijas filmas izrādīs Sansebastjanas filmu festivālā

0 Komentāru
Trīs Latvijas filmas izrādīs Sansebastjanas filmu festivālā
Kadrs no filmas “Vogelfrei”. Publicitātes foto

62. Sansebastjanas filmu festivāla programmā iekļauta Jura Kursieša filma ”Modris”, Jura Poškus filma ”Kolka Cool” un Jāņa Kalēja, Gata Šmita, Jāņa Putniņa un Annas Vidulejas filma ”Vogelfrei”.

Filma ”Modris” tiks izrādīta konkursa sadaļā ”Jaunie režisori”. Savukārt filmkas ”Kolka Cool un ”Vogelfrei” demonstrēs retrospektīvu programmā ”Austrumu solījumi. Austrumeiropas autobiogrāfija”. Šajā programmā tiks izrādītas 50 filmas, kas tapušas pēc 2000. gada valstīs, kas pēc Otrā Pasaules kara nokļuva Padomju savienības ietekmes zonā. Festivālā skatītājus ar savām filmām iepazīstinās vairāki režisori, viņu vidū arī Anna Viduleja no Latvijas, Šarūns Barts un Kristina Božīte no Lietuvas un citi.

Jura Kursieša debijas filma ”Modris” tika iekļauta arī prestižā Toronto filmu festivāla oficiālajā izlasē. Uz Latvijas kinoteātru ekrāniem ”Modris” nonāks 24. oktobrī. Filmas ”Modris” stāsts balstīts uz patiesiem notikumiem, tas attēlo tikko pilngadību sasnieguša puiša liktenīgu dzīves posmu – konflikts ar māti iziet no rāmjiem, par sīku zādzību māte savu dēlu nodod policijai. Tas noved pie krustcelēm ar Latvijas tiesu sistēmu un attiecībām ar vienaudžiem.

”Kolka Cool” (2012) ir stāsts par trīs draugiem, kas jautri pavada vasaru kādā Kurzemes ciematā. Viens no tiem, Andža, mēģina pierunāt savu draudzeni Simonu precēties. Laiks šķiet apstājies, tā pietiek gan kāzām, gan alum, gan tam, lai ”kārtotu savu dzīvi”. Kad no jūras atgriežas vecākais brālis Gvido, tas izraisa notikumu virkni, kur galvenās lomas spēlē lepnums, pašpārliecinātība un ilgas pēc mīlas, kas stiprāka par nāvi. Lomās: Iveta Pole, Artuss Kaimiņš, Aigars Apinis, Andris Keišs, Varis Piņķis, Guna Zariņa un Māra Ķimele.

Nacionālajā kinofestivālā ”Lielais Kristaps” filma ”Kolka Cool” ieguvusi trīs apbalvojumus – Labākā aktrise 2012, Labākais otrā plāna aktieris 2012, Labākā montāža 2012, kā arī saņēmusi Grand Prix Sanktpēterburgas starptautiskajā filmu festivālā.

”Vogelfrei” (2007) ir rets gadījums kino vēsturē: četri režisori uzņēmuši filmu par vienu varoni, vārdā Teodors, kuru skatītājs ierauga četros viņa dzīves posmos – bērnībā, jaunībā, spēka gados un vecumā. Lomās: Armands Reinfelds, Ģirts Krūmiņš, Ints Teterovskis u.c.

Sansebastjanas filmu festivāls ir viens no senākajiem un nozīmīgākajiem filmu festivāliem Eiropā.

0 Komentāru