Top ironiska muzikāla izrāde par Brigaderes Sprīdīti

0 Komentāru
Top ironiska muzikāla izrāde par Brigaderes Sprīdīti
Publicitātes foto

Decembrī apritēs 111 gadu, kopš Anna Brigadere uzrakstīja populāro pasaku lugu Sprīdītis. Balstoties uz lugas motīviem, trombonists Vairis Nartišs iestudē multimediālu projektu – izrādi Sprīdītis. Pēc 111 gadiem….

Viens no atzītākajiem Latvijas trombonistiem, Latvijas Nacionālās operas simfoniskā orķestra un dažādu muzikālo projektu dalībnieks Vairis Nartišs monoizrādē uz daudziem pūšamajiem instrumentiem, kā arī vokāli un horeogrāfiski izspēlēs visiem pazīstamo Annas Brigaderes lugu, fantazējot, kā tā varētu norisināties šodien, pie viena mazliet paironizējot arī par šā brīža aktuālajiem politiskajiem notikumiem Latvijā.

“Kopš Annas Brigaderes lugas notikumiem pagājuši 111 gadi. Valsts ir mainījusies, mainījusies arī valūta. Lai arī Centrālā banka solījusi, ka visi varēs apmainīt naudu bez problēmām, izrādās, ka latviešu paraža glabāt naudu zeķē ir novedusi pie tā, ka Sprīdītis pie jaunās naudas nav ticis. Turklāt laulība ar Lienīti vairāk nekā 100 gadu garumā Sprīdīti ir tik ļoti nogurdinājusi, ka viņš nolemj atkal – pēc 111 gadiem – doties pasaulē laimi meklēt. Tikmēr pa šiem gadiem viņa stabulīte izaugusi par milzu tauri, sprunguliņš pārveidojies par televizora pulti, savukārt gredzentiņš pārveidojies par milzu āmuru. Monoizrādē būs iespēja uzzināt, kas pa šiem gadiem noticis gan ar princesi Zeltīti, gan ar Lutausi, gan ar Sīkstuli, gan ar citiem varoņiem,” ironiskā iestudējuma divos cēlienos sižetu īsumā klāsta autors un izpildītājs Vairis Nartišs.

Izrādi veido libreta un mūzikas autors Vairis Nartišs, režisors Varis Klausītājs, horeogrāfe Karina Taranova, tērpu māksliniece Anda Nartiša, videoinstalāciju autors Uldis Vilks (wolfstudio) un karikatūrists Didzis Paeglis.

Trombonista Vairia Nartiša monoizrāde Sprīdītis. Pēc 111 gadiem… notiks Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē 28. novembrī plkst. 19.00. Biļetes iegādājamas Biļešu paradīzes kasēs. Plašāka informācija nartiss.lv vai pa tālruni: 29148642.

0 Komentāru