Teilore Svifta, Bejonse, Džordžs Klūnijs un citas dāsnākās šovbiznesa zvaigznes

0 Komentāru
Teilore Svifta, Bejonse, Džordžs Klūnijs un citas dāsnākās šovbiznesa zvaigznes
EPA / AFP

Par cilvēku liecina viņa pacietība tad, kad viņam nekā nav, un viņa attieksme tad, kad viņam ir viss. Kuras no pārtikušākajām šovbiznesa zvaigznēm ir arī visdāsnākās?

Nav nekāds noslēpums, ka pasaules slavenības – izcili aktieri, dziedātāji un citi šovbiznesa darboņi – pelna milzīgas naudas summas, kuras savas dzīves laikā, visticamāk, neiztērēs. Ir zvaigznes, kuras īsti nezina, ko iesākt ar saviem miljoniem, un šķiežas ar tiem pa labi, pa kreisi, bet ir arī tādi, kuri pārdomāti un mērķtiecīgi savus līdzekļus iegulda kopīgā mērķī sabiedrības labā – vai tas ir dabas fonds vai izglītība – šīs zvaigznes velta savus spēkus, lai padarītu pasauli drošāku un labāku.

Teilore Svifta

Teilore Svifta ir viena no pēdējā laika ”vislabdarīgākajām” zvaigznēm. Visus ieņēmumus, ko dziedātāja nopelnīja ar 2014. gada hitu Welcome to New York, viņa novirzīja Ņujorkas publiskajām skolām – tie ir jau vismaz 50 tūkstoši dolāru, un šis fonds joprojām aug.

AFP

AFP

Pēdējos gados Teilore ir ziedojusi arī ievērojamas naudas summas tādām organizācijām kā Amerikas Sarkanais Krusts, UNICEF un daudzām citām.

Bejonse

Karalienes B mērķis ir panākt pozitīvas sociālās pārmaiņas, sniedzot atbalstu darba meklēšanā, kā arī iesaistoties pārtikas, mājokļa un veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanas programmās mazturīgajiem un bezpajumtniekiem. Lai veiksmīgi realizētu savus mērķus, Bejonse ir nodibinājusi fondu un vada sociālo kampaņu #beyGOOD.

AFP

AFP

Kopš 2008. gada šiem mērķiem dziedātāja ziedojusi vairāk nekā 7 miljonus dolāru. Turklāt 1 dolāru no katras nopirktās biļetes uz kādu no viņas jaunākās On The Run tūres koncertiem, Bejonse ziedoja augstākās izglītības programmas finansēšanai.

Mets Deimons

Mets Deimons kā H20 Āfrikas fonda līdzdibinātājs jau vairākus gadus iesaistījies palīdzības sniegšanā nabadzīgajām melnā kontinenta nācijām. 2009. gadā viņa dibinātais fonds kopīgi ar Water Partners nodibināja Water.org – organizāciju, kuras mērķis ir nodrošināt tīra dzeramā ūdens pieejamību trešo pasaules valstu iedzīvotājiem.

AFP

AFP

Emma Vatsone

Harija Potera filmu zvaigzne ir sieviešu tiesību aktīviste – viņa ir ANO labas gribas vēstnese sieviešu tiesību jautājumos. Emma nodibinājusi kustību HeforShe, kuras mērķis ir cīnīties par dzimumu līdztiesību, tostarp par vienlīdzīgas darba samaksas nodrošināšanu.

EPA

EPA

Aktrise ir arī UNICEF atbalstītāja, un savā dzimšanas dienā vai citos svētkos aicina fanus nesūtīt viņai dāvanas, tā vietā ziedojot naudu šai organizācijai.

Džons Ledžends

Daudzkārtējais dažādu mūzikas balvu ieguvējs ir aktīvs #OperationGirl fonda atbalstītājs. Viņa 2014. gada dziesmas You and I video vērš uzmanību uz šī fonda darbību ar mērķi sniegt atbalstu un palīdzēt uzlabot meiteņu un jaunu sieviešu dzīvi mazattīstītās valstīs.

AFP

AFP

2007. gadā Ledžends uzsāka Show Me kampaņu, kas, popularizējot augstākās izglītības iegūšanu, cer samazināt to jauniešu skaitu, kuri nonāk cietumā.

Olīvija Vailda

Atšķirībā no citām jaunajām aktrisēm, kuras koncentrējas uz sava vārda pārvēršanu zīmolā, Olīvijai svarīgāka šķiet darbošanās labdarības jomā. Abi aktrises vecāki ir žurnālisti un, iespējams, tieši tas ietekmējis viņas pasaules skatījumu. Viņa ir strādājusi gan ar nabadzības un sieviešu tiesību jautājumiem mazattīstītajās valstīs, gan pievienojusies labdarības organizācijai, kas sniedz atbalstu skolu būvniecībā Haiti.

AFP

AFP

Olīvija ir arī uzņēmuma Conscious Commerce līdzdibinātāja – no katra produkta, kas tiek nopirkts kompānijas mājaslapā, zināma naudas summa tiek dažādiem labdarības mērķiem.

Demija Lovato

Kopš dziedātajai 2011. gadā diagnosticēja bipolāros traucējumus, Demiju itin bieži var redzēt un arī dzirdēt uzstājamies pasākumos, kas veltīti psihiskajai veselībai.

AFP

AFP

2011. gadā Demija bija viena no pirmajām slavenībām, kura nosūtīja prāvu naudas summu Japānas zemestrīcē un cunami cietušo vajadzībām. Tāpat dziedātāja paudusi atbalstu geju un lesbiešu organizācijām – arī šis jautājums Demiju skāris personīgi, jo viņas vectēvs bija gejs.

Andželīna Džolija

Ja Andželīna Džolija nav aizņemta ar savu kuplo ģimeni, viņa noteikti nododas humanitārajam darbam. Viens no viņas projektiem ir 2003.gadā kopā ar vīru dibinātais Medoksa Džolija-Pita fonds, kas nodarbojas ar dabas resursu aizsardzību Kambodžā.

AFP

AFP

Šim fondam pāris ziedoja 5 miljonus dolāru, ko ieguva, publicējot savas kāzu fotogrāfijas. Kopumā fondam Džolija un Pits ir novirzījuši vairāk nekā 20 miljonus savu nopelnīto līdzekļu.

Džordžs Klūnijs

Aktieris jau vairākus gadus ir viens no zināmākajiem Holivudas labdariem. Viņš iesaistījies dažādos projektos, ziedojot miljonus pārtikas un palīdzības nodrošināšanai cilvēkiem nelaimju skartos reģionos Darfūrā, Birmā un Zimbabvē. Arī honorārus, ko aktieris saņem, piedaloties Nespresso un Omega reklāmās, viņš pilnībā novirza labdarības mērķiem.

AFP

AFP

Džastins Bībers

Neskatoties uz Džastina reputācijas kāpumiem un kritumiem, viņš vienmēr ir atradis laiku, lai palīdzētu bērniem. 2014. gadā viņš tika godināts kā viens no lielākajiem mecenātiem, iesaistoties projektā, kas izpildīja vairāk nekā 200 smagi slimu bērnu vēlēšanās.

EPA

EPA

Bībers ir ziedojis pusmiljonu dolāru AIDS izpētei, un, līdzīgi kā Emma Vatsone, arī viņš savus fanus aicina veikt ziedojumus labdarības mērķiem tā vietā, lai iegādātos viņam dzimšanas dienas dāvanas.

0 Komentāru