”Tās ir “neauglīgs dzimumakts”.” ”Riču” runasvīrs pēc pašvaldību vēlēšanām rūgtuma pilns; pats balsot neiet

18 komentāri
”Tās ir “neauglīgs dzimumakts”.” ”Riču” runasvīrs pēc pašvaldību vēlēšanām rūgtuma pilns; pats balsot neiet
Privātais arhīvs

Allaž runātīgajam mūziķim un producentam Kasparam Pudnikam pēc 3. jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām sirds ir skumju un rūgtuma pilna. Lai gan pats šoreiz bija izvēlējies no pilsoņa pienākuma atturēties, jo vēlēšanas uzskata par farsu, viņš neslēpj skarbus vārdus notikumiem politikā un Latvijas valdībai.

”Nesaprotu, kā var būt apmierināts vai neapmierināts ar vēlēšanu iznākumu. Nav taču pilnīgi nekādas starpības, kādi cilvēki tiek pie iespējas “kalpot” savas pašvaldības iedzīvotājiem! Vai tomēr ir?” jautāts komentēt notikušo pašvaldību vēlēšanu iznākumu portālam Skaties.lv pauž grupas ”Riči Baltican” runasvīrs un dalībnieks Kaspars Pudniks.

”Personīgi es uzskatu, ka vēlēšanas ir blefs, “neauglīgs dzimumakts”, farss, kurš nepieciešams tikai un vienīgi, lai leģitimētu vienas vai otras “bandas” intereses likumā noteiktā kārtībā.

Pats uz vēlēšanām negāju un nebalsoju.

Un ko man dod vēlēšanas? Es jau 15 gadus dzīvoju Rīgā, lai gan deklarēts esmu Jūrmalā. Tātad jābalso par Jūrmalas deputātiem, taču man nav ne jausmas, kas tur notiek. Un tā tas ir visā Latvijā. Deklarēti esam, taču lielākā daļa dzīvojam citās pilsētās vai ārzemēs.

Mani kaitina, kad skatās acīs un melo. Latvijā dzīvo 1,9 miljoni iedzīvotāju – tā tas ir uz papīra, bet realitātē viņu nemaz nav Latvijā,” pārdomās par pēdējā laika notikumiem politikā dalās mūziķis.

Foto: Kaspars Pudniks darbā un atpūtā

Rīgas domes vēlēšanu rezultātu, kad vairākumu galvaspilsētas domē izdevies saglabāt vadošajam politiskajam spēkam “Saskaņa”/”Gods kalpot Rīgai”, Pudniks dēvē par likumsakarīgu.

””Saskaņas” elektorāts ir vienots, tai pat laikā ”latviešu partijas” viena otrai rīkli gatavas pārgrauzt.

Pārsteidz cilvēku naivums, balsojot par Bondara un Bordāna partijām. Tas pats ZZS Grigules variants. Solījumi, skaisti plakāti, un pēc tam spļāviens sejā ar tādu matemātisku kāpinājumu, kuru nav iespējams pat izrēķināt,” pauž Pudniks.

Par Nacionālo apvienību VL-TB/LNNK mūziķim vispār gribas klusēt.

”Cilvēkiem ir tik īsa atmiņa. Spriediet paši! Skaista diena, ejat gar Saeimu, stāv puspliki cilvēki, apziedušies ar sarkanu krāsu, imitējot asinis, ar uzrakstiem ”Abrene” un kliedz atdot Abreni. Es runāju par Raivi Dzintaru ar kompāniju. Cik intelektuāli attīstītam cilvēkam ir jābūt, lai atļautos ko tādu darīt? Bet tagad baltos kreklos… Un vai tad viņi Abreni atguva? Neesmu dzirdējis.

Un tā viņu krievu pret latviešiem politika ir pretīga. Lai viņi neaizmirst, ka vēlēšanās var piedalīties tikai Latvijas pilsoņi,” politiskās partijas kritizē Pudniks, kura paša vārds bija lasāms Vislatvijas Sociāldemokrātu kustības “Par neatkarīgu Latviju!” sarakstā, startējot Jūrmalas pašvaldībā.

Tagad atklājas, viņa kandidatūras norādīšana šajā sarakstā bijis triks.

”Es neesmu sarakstā, neesmu nevienu saticis, pat parakstu nekur neesmu licis. Izrādās, ka visu var izdarīt, pat neko nedarot. Viņi vienkārši centās izmantot manu atpazīstamību, lai piesaistītu balsis. Es to visu uztvēru kā joku. Pat iedomāties nevarēju, ka mani pieteiks. Nu tas tā, kā jau minēju – viss tas ir blefs,” stāsta mūziķis.

Pudnikam skarbu vārdu netrūkst arī valdībai.

Kaspars Pudniks

Kaspars Pudniks
mūziķis

”Domāju, laiks pāriet uz SIA “Latvijas Republika”, tas vairāk atbilst notiekošajam.

Valstij nav savas valūtas, valstī atrodas svešu armiju karaspēki un tehnika. Žēl, ka deputāti nepasaka atklāti – jā, mēs esam okupēti, notiek karš. Esam parādos līdz ausīm, nevaram atdot. Ko saka, to mums jādara.
Cilvēkiem tad vismaz viss būtu skaidrs.

Un galu galā, kāda starpība, zem kādas valsts karoga par cilvēkiem, par latvju tautu ņirgājas? Zem sava, protams, sāpīgāk,” skumjš ir Pudniks.

Tikmēr augšupeju piedzīvojusi mūziķa radošā dzīve.

”Esmu priecīgs, ka mana dziesma “Paldies Tev draugs”, kuru izpilda ”Riči Baltican”, ir iekļuvusi starp deviņām fināla dziesmām, un 1. jūlijā skanēs Ventspilī ”Latvijas Sirdsdziesmu koncertā”.

Pats tajā dienā piedalīšos festivālā ”Satiksimies Piebalgā”, kas šogad notiks jau 15. reizi.

Pašlaik strādāju studijā pie sava pirmā instrumentālā solo albuma,” patīkamos jaunumus ziņo Pudniks.

Arī par privāto dzīvi mūziķis nežēlojas: ”Attiecību jomā viss kārtībā. Cenšos būt neatkarīgs un veltīt sevi vairāk darbam. Vēl neesmu saticis laikam to īsto vienīgo.”

18 komentāri