Tallinā šovasar arī Petija Smita

Komentāri
Tallinā šovasar arī Petija Smita
Petija Smita (Foto: Le Desk/ArenaPAL/SCANPIX)

Šovasar, 21.jūlijā, “Nordea” koncertzālē Tallinā uzstāsies viena no pasaules ietekmīgākajām ASV rokmūziķēm, dziedātājām, dziesminiecēm un dzejniecēm Petija Smita, sniedzot savu pirmo un pagaidām vienīgo uzstāšanos Baltijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā aģentūru LETA informēja ”Positivus Music” sabiedrisko attiecību vadītāja Linda Igolniece, Smita ir viena no visu laiku nozīmīgākajām un ietekmīgākajām rokmūziķēm un dzejniecēm, kura ne tikai saņēmusi par mūzikas Nobela prēmiju uzskatīto prestižo “Polar Music Prize”, bet arī iemūžināta vēsturiskajā Rokenrola slavas zālē.

Viņas ambiciozā, intriģējošā, bezkompromisu daiļrade, kas reizē ir arī saviļņojoši atklāta un apgarota, jau gadu desmitiem tiek uzskatīta par svarīgāko roka un dzejas simbiozi kopš Boba Dilana ziedu laikiem.

Smita sniedz avangarda, strukturizētā roka, improvizācijas un brīvā džeza stilā ieturētus koncertus, kuri demonstrē viņas skatuves harismu, izteiksmīgo vokālu, kā arī viņai raksturīgo ritmisko dzeju.

Savu pirmo albumu “Horses” Smita izdeva 1975.gadā. Kopā ar Brūsu Springstīnu sarakstītais skaņdarbs “Because the Night”, kas izdots Smitas 1978.gada LP “Easter”, kļuva ne tikai par radiostaciju hitu, bet arī par veselas ēras simbolu.

Smita ir izdevusi 11 studijas albumus, no kuriem pēdējais – “Banga” – iznāca 2012.gadā. Dažādu paaudžu mākslinieki, rakstnieki un mūziķi, tostarp Madonna, U2, “R.E.M.” vokālists Maikls Staips, Kortnija Lova u.c. tieši Smitu minējuši kā savu iedvesmas avotu un muzikālās gaumes veidotāju.

Smitas autobiogrāfija “Just Kids” tika izdota 2010.gadā. Memuārā filmai “Inside Llewyn Davis” līdzīgā stilā aprakstīti viņas pirmie gadi Ņujorkā un attiecības ar fotogrāfu Robertu Meipltropu. Smalkjūtīgi sarakstītā “Just Kids” autobiogrāfija ir viens no “New York Times” bestselleriem, kuram piešķirtas arī vairākas balvas.

Koncerts notiks “Nordea” koncertzālē, kas ir 2009.gadā “Solaris” centrā būvētā, patlaban modernākā Baltijas koncertzāle. Biļetes uz koncertu nopērkamas “Ticketpro” kasēs un internetā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl