Talantu fabrikas Vanilla, māmiņa Marta Kukarāne Budi nosauc par tukšpauri un švītu

2 komentāri
Talantu fabrikas Vanilla, māmiņa Marta Kukarāne Budi nosauc par tukšpauri un švītu
Foto: Facebook.com/Lauris Reiniks

7. klases skolnieces māmiņu Martu Kukarāni daudzi iepazina vienā no pirmajiem Latvijas talantu šoviem Talantu fabrika. Lai arī mūzika joprojām ir viņas kaislība un viņa savu karjeru turpina kā Laura Reinika bekvokāliste, Marta ir arī talantīga blogotāja. Pēc ilgākas pauzes viņā “pamodies rakstīšanas zvērs”. Un tas viss pēdējā brīža aktuālāka notikuma dēļ.

”Ilgi gulēja mans rakstīšanas zvērs, bet šorīt to pamodināja kāds smalks kungs vārdā Gints Bude. Viņš esot sarunājis daudz nesmuku lietu par kādas skolas audzēkņiem un iesmējis par vairāku skolnieču apģērba izvēli. Ja rakstam nebūtu pievienots audiomateriāls, neticētu, jo, būsim atklāti – pārspīlēt, spekulēt un ar puspatiesībām mētāties dzeltenajai presei patīk. Tomēr šis nu izrādījās patiess atstāsts. Kā 7. klases skolnieces mātei arī man radās dziļas nesimpātijas pret cienījamo ”modes speciālistu un profesionāli” – kā šis kungs pats sevi dēvē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gribu sākt ar to, ka – ja tu esi labs modes pārzinātājs, nenozīmē, ka esi arī labs skolotājs. Varam vilkt paralēles ar labiem sportistiem, kuri nav labi treneri utt. Es netaisos apšaubīt Budes zināšanas, bet es noteikti apšaubu viņa spējas konstruktīvi pasniegt savas zināšanas citiem. No tā, ko es dzirdēju, varu secināt, ka kungam nav pilnīgi nekādas saprašanas par to, ko viņš dara (lasa lekcijas), un, ja viņš apgalvo, ka to dara jau gadiem, tad es varu tikai pašausmināties par jau nodarīto kaitējumu jauniešu pašvērtējumam un psihei. Lai strādātu par pasniedzēju, vajag attiecīgu izglītību. Vai Budem tā ir? Vai modes eksperts ir eksperts arī pusaudžu psiholoģijā? Acīmredzot – nē. Bet, ja jā, tad slikti apguvis vielu. Un Budem nav bērnu.

Izbrīnīja arī fakts, ka kāds ģimenes tēvs spēja tik ļoti aizskart Budes smalkās jūtas ar dusmīgu ierakstu “feisbukā”, kas pilnīgi atbilda viņa paša komunikācijas līmenim. Ja Bude pilnīgā sētas manierē centās pastāstīt pusaudzim par labu gaumi un stilu, kāpēc brīnīties, ja saņem komentāru par savu izpildījumu tieši tādā pašā sētas manierē?

Man gan šķiet daudz prātīgāk izkopt savu komunikācijas un pasniegšanas stilu nekā ”gaumīga apģērba” izvēli. Jo vari saģērbies ”pa grāvi”, bet to noteikti var glābt sakarīga runa un spēja izteikties, vērā ņemams, konstruktīvs viedoklis, interesanta runas maniere, kas demonstrē arī tavas zināšanas. Domāju, ka tizli saģērbusies lieliska personība vienos vārtos saliek tukšpaurim švītam. Nē, nopietni. Mode un stils nav nekāda mīlestība pret māti vai valsti, kas jāieaudzina no bērna kājas ar jebkurām metodēm. Tā ir mana vai manu vecāku izvēle, nereti – iespējas, kādas nu tās ir.

Protams, aizšaut garām ar stila aktualitātēm ir grūti, ja regulāri “ķemmē” Armani un Max Mara plauktus (Zara un Mango, kā noskaidrojām, ir veco ļaužu lupatas), bet, ja rocība ir vājāka, tad labas gaumes radīšanai jāliek lietā sava galva, bet, ja galva šajā virzienā īsti nestrādā, var meklēt palīdzību attiecīgā izglītības iestādē. Vai arī nē. Jo, johaidī, cilvēkiem mēdz būt citas prioritātes!

Ja tomēr tie ir labas gaumes kursi, tad, lūdzu, smalki un izsmeļoši par veiksmīgas izvēles priekšnoteikumiem, krāsiņām, garumiem un fasoniem ar pozitīvi iedvesmojošiem piemēriem un vēlmi augt un attīstīties līdz stila pilnībai. Vienīgais, ko Bude, iespējams, panāca – radīja pusaudžos dusmu aizmetņus pret vecākiem, kuri pirkuši to, ko sapirkuši divu iemeslu dēļ – nabagi vai vienkārši idioti.”

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl