Svifta solīto 2 miljonu vietā kontā saņem vien 496 tūkst. dolāru

3 komentāri
Svifta solīto 2 miljonu vietā kontā saņem vien 496 tūkst. dolāru
Foto: Reuters/ Scanpix

Amerikāņu popdziedātājas Teilores Sviftas nesenais lēmums izņemt visu savu dziesmu katalogu no mūzikas straumēšanas vietnes Spotify, ko izmanto vairāk nekā 50 miljoni klausītāju, kļuvis par spilgtu epizodi cīņā starp mūzikas radītājiem un izplatītājiem.

Pamatojoties uz Spotify datiem, Sviftas dziesmas Shake It Off oktobra mēnesī nopelnījusi vairāk nekā jebkurš cits skaņdarbs. Bet, vietnē atrodoties tikai septiņas nedēļas, tas nevar konkurēt ar 20 klausītākajām dziesmām pēdējo 10 mēnešu laikā, kā, piemēram, mūzikas producenta Calvin Harris hits Summer, kas no dziesmas ievietošanas vietnē aprīlī jau nopelnījis 1,7 milj. ASV dolāru.

Spotify pārstāvis Daniels Eks (Daniel Ek) žurnālam Time norāda, ka kopš uzņēmuma dibināšanas 2008. gadā ierakstu kompānijām un izdevējiem ir izmaksāti 2 miljardi ASV dolāru. Puse no šīs summas izmaksāta pērn. Viņš arī ierakstā blogā pavēstīja, ka tāda kalibra māksliniece kā Svifta par pērno gadu varēja nopelnīt 6 milj. ASV dolāru.

Lai gan Spotify vēsta, ka Svifta par pagājušo gadu nopelnījusi 2 milj. ASV eiro, patiesībā paveras pavisam cita aina. Mūziķi pārstāvošā ierakstu kompānija Big Machine atklāja, ka pagājušajā nedēļā viņas kontā ienākuši vien 496 044 ASV dolāri par mūzikas straumēšanu pēdējo 12 mēnešu laikā.

Kamēr vieni joko par Sviftas došanos ubagot, fakts, ka Amerikas vislabāk pārdotā mūziķe ir pārliecināta, ka Spotify devalvē viņas darbu, varētu atstāt lielu ietekmi uz to, kā citi mūziķi attieksies pret mūzikas straumēšanas pakalpojumu.

Savu pēdējo studijas albumu dziedātāja pārdeva vairāk nekā pusotra miljona eksemplāros un faniem skaidro, ka mūzikas atdošana par velti ir tas pats, kas doties uz muzeju, paņemt jebkuru gleznu no sienas un iet prom.

3 komentāri