Sveicam Latvijā slavenāko 1. septembra jubilāru!

3 komentāri
Sveicam Latvijā slavenāko 1. septembra jubilāru!
Foto: LETA, F64

Zinību dienā, 1. septembrī, šūpuļsvētkus svin grupas Prāta vētra solists Renārs Kaupers – viņam šodien aprit 41.

Renārs Kaupers, visticamāk, knapi atvilcis elpu no Latvijas koncerttūres 7 soļi svaiga gaisa, kas ar vērienu tika noslēgta sestdien Rīgā un sola turpinājumu Kurzemē un, iespējams, Latgalē, nu var droši lēkt iekšā nākamajā svētku brīnumā. Portāls Skaties.lv Renāram novēl možu garu, pāri plūstošu pozitīvu enerģiju, radošās dzirksts neapsīkšanu un veselību, jo 41 nav joka lieta! :)

Ja par koncerttūrēm un 1. septembri, zīmīgi, ka 2003. gadā 1. septembrī Skonto stadionā notika grupas Prāta vētra albumam Dienās, kad lidlauks pārāk tāls veltītās koncertturnejas noslēguma koncerts. To apmeklēja aptuveni 25 000 cilvēku. Prāta vētras koncertu apmeklēja arī toreizējā Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, lai dzimšanas dienā sveiktu grupas līderi Renāru Kauperu.

Renārs Kaupers pasaulē nāca 1974. gada 1. septembrī Jelgavā, kur pavadīja arī krāsaino bērnību un kopā ar skolas biedriem dibināja Latvijā populāro grupu Prāta vētra. Kaupers paralēli piedalījies dažādos muzikālos sadarbības projektos un filmējies vairākās kinofilmās – sadarbojies ar Imantu Kalniņu albumā Par lietām, kuras tā arī nekad nepāriet, bet kā aktieris piedalījies Jāņa Streiča filmā Vecās pagastmājas mistērija, par ko 2001. gadā kinofestivālā Lielais Kristaps ieguva balvu nominācijā Labākais aktieris.

2008. gadā Kauperam tika piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis, 2000. gadā mūziķi atzina par Eiropas Gada cilvēku Latvijā, bet 2009. gadā “prātnieks” tika novērtēts kā Krievijas gada labākais solists.

Renārs Kaupers ir precējies ar stilisti Agnesi Kauperi, laulībā dzimuši dvīņi Edgars un Emīls, kas nu darbojas indīpopa grupā Carnival Youth. 2011. gadā Kauperu ģimenē piedzima vēl viens dēliņš, kurš par saviem pieaugušajiem brāļiem ir 15 gadus jaunāks.

Kā mainījies Renārs Kaupers cauri laikiem, skaties galerijā (augstāk)!