4 komentāri

Latviešu mūziķis Andis Grīva, kuram mīlestībā atzinusies lietuviešu talantu konkursa X-Factor žūrija, jau vairāk nekā gadu dzīvo Viļņā. Tieši mīlestība bijusi tā, kas puisi aizvedusi uz kaimiņvalsti.

Portāls Skaties.lv jau vēstījis par latviešu mūziķa Anda Grīvas panākumiem populārā talantu konkursa X-Factor lietuviešu versijā, apžilbinot žūriju gan ar muzikālo sniegumu, gan ar lietuviešu valodas zināšanām.

Sarunā ar Skaties.lv Andis pastāsta, cik ilgā laikā ”ieburzījies” lietuviešu valodā un kādēļ konkursā nestartē ar savām dziesmām.

”Mīlas dēļ pagājušā gada martā pārcēlos uz dzīvi Viļņā. Decembrī sāku savus centienus runāt lietuviešu valodā, jo esmu pārliecināts, ka man ir jāmāk tās valsts valoda, kurā dzīvoju.

Viļņa ir manas mājas, kurās esmu salīdzinoši reti, jo filmēju filmas un ceļoju pa pasauli, taču patiesi laimīgs esmu tieši šeit.

Šis konkurss ir lieliska iespēja muzicēt plašākai auditorijai Lietuvā un ne tikai, tālab nolēmu piedalīties, priecējot sevi un citus,” ar prieku par līdz šim piedzīvoto kaimiņzemē un talantu konkursā stāsta Andis.

Video: Anda fantastiskais sniegums, kas ļāva iekļūt konkursa pusfinālā

Anda Grīvas vārds pēdējos gados uz pašmāju skatuves saistāms ar rotaļīgo hitu Vadiņi. Taču viņa mūziķa saknes meklējamas tāltālā pagātnē – tūkstošgades sākumā viņš kopā ar tagad slaveno Intaru Busuli bija divi no latviešu boibenda Caffe trīs dalībniekiem.

Muzicējis arī tādos sen aizmirstos kolektīvos kā MBP, Popaholics, the Mundane, Muziikultur un Gordžest Songs Abaut Relidžon. Kādēļ neviena no šo laiku kompozīcijās nepiedzīvo renesansi uz X-Factor skatuves?

”Uzsākt šāda mēroga konkursu ar oriģinālkompozīcijām nešķita prātīgi,” atzīst mūziķis.

Konkursa pusfinālam jāsāk sekot līdzi jau no šīs svētdienas. Turēt īkšķus par Andi varam sākt jau tagad.

Foto

TOP komentāri

  • Māte
  • Austra
    0 0 0

    Austra

    Uz skatuves būtisks ir godīgums. Tad panākumi garantēti. Lai Andim labi sokas konkursa turpinājumā!
  • Māšele

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl