Stāsts ar negaidīti laimīgām beigām: kā Misters Latvija zagli pāraudzināja un Latviju labāku padarīja

6 komentāri
Stāsts ar negaidīti laimīgām beigām: kā Misters Latvija zagli pāraudzināja un Latviju labāku padarīja
Privātais arhīvs

Pagājušajā nedēļā Latviju pāršalca pārsteidzošs stāsts – Misters Latvija un treneris Kristaps Vilde, redzot policijas bezdarbību, pats sazīmēja un uzmeklēja cilvēku, kurš apzaga viņa auto. Kļuvis zināms, ka pozitīvais Vilde ne tikai atguvis visas nozagtās mantas, bet arī palīdzējis ļaundarim atgriezties uz pareizā ceļa.

Kristaps pagājušonedēļ paveica teju neiespējamo. Sapratis, ka viņa auto lielveikala Domina stāvvietā apzagts, bet policija šajā sakarā darbojas ļoti lēni, treneris ņēma lietu savās rokās.

Pēc ierakstiem videokamerās viņš sazīmēja auto īpašnieku un devās pie viņa “ciemos”. Tur atklājās skarba aina – zaglis bija jauns tēvs, kurš jau pabijis ieslodzījumā un kuram šis atgadījums nozīmētu atgriešanos cietumā.

Trenerim kļuva viņa žēl. Ļaundaris apsolīja atgūt un atdot Kristapam nozagtās mantas, kuras jau bija nodotas tālāk, bet treneris apņēmās “vest zagli uz pareizā ceļa”. Abi savu solījumu turējuši.

Kā Skaties.lv atklāj Kristaps, pāris dienas pēc pirmās tikšanās viņš pie nekrietnā vīrieša devies atkal, lai, kā solīts, atgūtu lietas, ko zaglis sākotnēji jau bija nodevis tālāk, un aprunātos.

“Visas mantas ir atpakaļ pie manis,” sarunā ar Skaties.lv gandarīts Kristaps, atklājot, ka viņam izdevies aprunāties ar zagli kā vīram ar vīru. Treneris pabaidījis jauno cilvēku, pastāstot, cik skumji var beigties šāda roku palaišana. Licies, ka vīrietim trenera vārdi nudien likuši šo to pārdomāt.

“Redzēs, kā tur viss ieriktēsies. Būtu jau labi, ja sanāktu viņu pāraudzināt. Sabaidīt jau sabaidīju,” tā Kristaps. Viņš noticējis ļaundara vēlmei laboties un devies uz policiju, lai novērstu viņa atkārtotu nokļūšanu cietumā un dotu puisim iespēju nostāties uz pareizā ceļa.

“Prasību gan vairs nevarēja atsaukt. Pret viņu ir ierosināta lieta, bet sola, ka tiks cauri bez cietumsoda, jo esmu sniedzis ļoti labu liecību viņam par labu,” stāsta treneris, no sirds cerot, ka cilvēks, kurš turklāt ir maza bērna tēvs, no šīs situācijas būs guvis mācību un Kristapa labā rīcība būs atgriezusi arī viņā ticību labajam.

Entuziasma pilnais Kristaps turpina rosīties, lai sabiedrībā vairotu pozitīvismu, un vēl viens no veidiem, kā to panākt ir arī bezmaksas treniņi visai ģimenei, kurus viņš regulāri rīko Grīziņkalna Ghetto Games laukumā.

Nākamais pasākums tiek plānots 9. oktobrī, un interesentiem ir iespēja apskatīt, cik lieliski cilvēkiem gājis septembra treniņā.

“Aicināti bija visa vecuma pārstāvji, ar jebkādu fizisko sagatavotību. Pasākumā laikā tā dalībnieki veica dažādus pārbaudījumus, kur spēcīgākajiem, ātrākajiem un izturīgākajiem bija iespēja laimēt dažādas balvas.

Aktivitātes bija veidotas tā, lai saliedētu dalībniekus un parādītu, ka sportot var arī jautri un interesanti. Bija iespēja parādīt sevi gan pāru, gan grupu, gan individuālās aktivitātēs. Katram bija iespēja pārbaudīt savus spēkus vairākās disciplīnās. Dalībnieki viens otru atbalstīja ar skaļām ovācijām un aplausiem.

Dienas gaitā tika noskaidroti spējīgākie dalībnieki piecās kategorijās, kam sekoja apbalvošana,” stāsta iedvesmojošais treneris, piebilstot, ka ir guvis ļoti lielu gandarījumu no cilvēku atsaucības un pozitīvisma, kas devis iedvesmu rīkot šādus pasākumus biežāk.

Foto: bezmaksas treniņš pie Vildes

6 komentāri