Splendid Palace notiks Eiropas Parlamenta Lux filmu dienas

Komentāri
Splendid Palace notiks Eiropas Parlamenta Lux filmu dienas
Kadrs no filmas Klases ienaidnieks. Publicitātes foto

Iepazīstinot ar Eiropas kino daudzveidību, kinoteātrī Splendid Palace no 14. līdz 19. decembrim norisināsies Eiropas Parlamenta (EP) Lux filmu dienas, informē EP Informācijas birojā Latvijā.

Šajā laikā kinomīļi bez maksas varēs noskatīties franču režisores Selīnas Skiammas filmu Meiteņu banda, poļu režisora Pavela Pavlikovska filmu Ida un slovēņu režisora Roka Biseka filmu Klases ienaidnieks. Triju konkurējošo filmu attēlotās ainavas ir ļoti daudzveidīgas, taču tās apvieno jaunība kā vadošā tēma. Visas demonstrētās filmas ir uzņemtas 2013. un 2014. gadā. Visas trīs Lux balvas kandidātes pretendēs uz Eiropas Kinoakadēmijas balvu, kas 13. decembrī tiks pasniegta Rīgā.

Filma Meiteņu banda (Bande De Filles) pauž pārdomas par pusaudžu un varas pārstāvju attiecībām, parādot citādāku sievišķības veidu, kas piemīt sešpadsmitgadīgu meiteņu grupējumam kādā Parīzes priekšpilsētā. Vīlusies savā ģimenē, neredzot nākotni pēc skolas beigšanas un nonākot konfliktā ar sava rajona puišiem, Marjemai sākas jauna dzīve pēc iepazīšanās ar trim brīvdomīgām jaunietēm. Viņa nomaina vārdu, imidžu un pamet skolu, lai pievienotos meiteņu bandai, kurā saskata ceļu uz brīvību.

Filma būs skatāma 14. un 15. decembrī plkst. 18.30.

Režisors Pavlikovskis filmā Ida pievēršas Eiropas pagātnei, iepazīstinot ar savas identitātes jautājumiem. Darbība norisinās Polijā 1962. gadā. Anna ir skaista 18 gadus veca jauniete. Viņa gatavojas iestāties klosterī, kurā viņa kā bārene nonākusi jau jaunībā. Viņa uzzina, ka viņai ir radiniece, mātes māsa Vanda, ar kuru Annai jāsatiekas pirms iestāšanās klosterī. Abas sievietes kopīgi atklāj viena otru un savu pagātni.

Filma tiks rādīta 16. un 17. decembrī plkst. 18.30.

Klases ienaidnieks (Razredni sovražnik) ir režisora Biseka debijas filma, kas iedziļinās mikrovidē, kas valda kādā vidusskolas klasē, kurā ir īpaši stingrs jauns skolotājs. Pastāvot milzīgām pasaules uztveres atšķirībām, attiecības starp skolēniem un viņu jauno vācu valodas skolotāju kļūst bīstami saspringtas. Emocijas gūst virsroku, un atziņa, ka dzīvē viss nav tikai melns vai balts, nāk par vēlu.

Filmas seansi notiks 18. un 19. decembrī plkst. 18.30.

Seansiem iespējams pieteikties, rakstot uz e-pasta adresi epriga@europarl.europa.eu.

Lux filmu dienas ir Lux balvas oficiālajā konkursā izvēlētu trīs filmu izrādīšana visās 28 Eiropas Savienības valstīs vienā laika periodā. Šo kino dienu mērķis ir iepazīstināt ar Eiropas kino daudzveidību un bagātību pēc iespējas lielāku skaitu Eiropas iedzīvotāju un diskutēt par tēmām, kas skartas 2014. gada Lux balvas konkursa filmās. Šīs filmas atgādina par cilvēkiem, vietām, dzīves brīžiem un notikumiem.

Lux balva ir 2007. gadā izveidota kino balva, kuru katru gadu piešķir Eiropas Parlaments. Lux balvai ir divi galvenie mērķi – vērst uzmanību uz Eiropas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem un atbalstīt Eiropas valstu ražojuma un kopražojuma filmu izplatīšanu Eiropas Savienībā. Filmu izplatīšana patiešām ir Eiropas kino “Ahileja papēdis”, un situāciju vēl vairāk sarežģī valodas barjera. Lux balvas mērķis ir palīdzēt šo barjeru pārvarēt.

Filmas izvēlas kino nozares speciālistu komiteja. Tā nolemj, kuras būs tās trīs filmas, kas piedalīsies oficiālajā konkursā. Balvas ieguvēju izvēlas un apbalvo Eiropas Parlamenta deputāti. Šogad tas notiks 17. decembrī.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl