Komentāri
Spice Girls hits Wannabe ir atmiņā paliekošākā dziesma
Spice Girls. Foto: worldstreetphotos.com

Britu popgrupas Spice Girls dziesma Wannabe ir atmiņā paliekošākais hits, noskaidrots jaunā pētījumā.

Eksperimenta dalībnieki atpazina dziesmu 2,3 sekunžu laikā, kaut arī vidējais laiks, lai atsauktu atmiņā citus populārus hitus, bija piecas sekundes.

Pētnieki izveidoja interaktīvo spēli Hooked on Music kā daļu no pētījuma par to, kas liek skaņdarbam iesakņoties klausītāju atmiņā. Pirmie rezultāti tika prezentēti sestdien Zinātnes festivālā Mančestrā.

Eksperimentā piedalījās vairāk nekā 12 000 dalībnieku. Tiem tika atskaņoti nejauši izvēlēti fragmenti no aptuveni 1000 populārām dziesmām, kas izdotas no 20.gadsimta 40.gadiem līdz mūsdienām.

Visātrāk tika atpazīta Spice Girls dziesma Wannabe, kas 1996.gadā aizvadīja septiņas nedēļas britu mūzikas topa virsotnē. Otro vietu ieņēma vācu dziedātāja Lū Begas dziesma Mambo No 5, kuras atpazīšanai bija nepieciešamas vidēji 2,48 sekundes, savukārt trešajā vietā palika amerikāņu rokgrupas Survivor hits Eye of the Tiger.

Pētījumā mēģināts noskaidrot, kas padara popmūzikas dziesmas neaizmirstamas, norāda idejas autors Ešlijs Burgoins.

“Dažas dziesmas, kas dzirdētas vien dažas reizes, pēc desmit gadiem uzreiz izdosies atpazīt,” viņa sacīja. “Taču citām nav tādas iedarbības pat tad, ja tās ir noklausītas daudz reižu. Varētu domāt, ka tā ir labi izpētīta parādība, bet tā nav. Tam pievēršas ļoti nedaudzi zinātniskās literatūras darbi. Ir ļoti daudz ideju par to, kāpēc tā varētu būt, bet maz empīrisku pētījumu.”

Turpmāk zinātnieks analizēs, kāpēc daži dziesmu fragmenti ir labāk atpazīstami par citiem. “Pagaidām tas ir tikai mans personīgais novērojums, bet cilvēki vislabāk atceras spēcīgas melodiskās frāzes,” viņš piebilda.

Spēle Hooked on Music būs pieejama līdz gada beigām.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl