Spice Girls hits Wannabe ir atmiņā paliekošākā dziesma

0 Komentāru
Spice Girls hits Wannabe ir atmiņā paliekošākā dziesma
Spice Girls. Foto: worldstreetphotos.com

Britu popgrupas Spice Girls dziesma Wannabe ir atmiņā paliekošākais hits, noskaidrots jaunā pētījumā.

Eksperimenta dalībnieki atpazina dziesmu 2,3 sekunžu laikā, kaut arī vidējais laiks, lai atsauktu atmiņā citus populārus hitus, bija piecas sekundes.

Pētnieki izveidoja interaktīvo spēli Hooked on Music kā daļu no pētījuma par to, kas liek skaņdarbam iesakņoties klausītāju atmiņā. Pirmie rezultāti tika prezentēti sestdien Zinātnes festivālā Mančestrā.

Eksperimentā piedalījās vairāk nekā 12 000 dalībnieku. Tiem tika atskaņoti nejauši izvēlēti fragmenti no aptuveni 1000 populārām dziesmām, kas izdotas no 20.gadsimta 40.gadiem līdz mūsdienām.

Visātrāk tika atpazīta Spice Girls dziesma Wannabe, kas 1996.gadā aizvadīja septiņas nedēļas britu mūzikas topa virsotnē. Otro vietu ieņēma vācu dziedātāja Lū Begas dziesma Mambo No 5, kuras atpazīšanai bija nepieciešamas vidēji 2,48 sekundes, savukārt trešajā vietā palika amerikāņu rokgrupas Survivor hits Eye of the Tiger.

Pētījumā mēģināts noskaidrot, kas padara popmūzikas dziesmas neaizmirstamas, norāda idejas autors Ešlijs Burgoins.

“Dažas dziesmas, kas dzirdētas vien dažas reizes, pēc desmit gadiem uzreiz izdosies atpazīt,” viņa sacīja. “Taču citām nav tādas iedarbības pat tad, ja tās ir noklausītas daudz reižu. Varētu domāt, ka tā ir labi izpētīta parādība, bet tā nav. Tam pievēršas ļoti nedaudzi zinātniskās literatūras darbi. Ir ļoti daudz ideju par to, kāpēc tā varētu būt, bet maz empīrisku pētījumu.”

Turpmāk zinātnieks analizēs, kāpēc daži dziesmu fragmenti ir labāk atpazīstami par citiem. “Pagaidām tas ir tikai mans personīgais novērojums, bet cilvēki vislabāk atceras spēcīgas melodiskās frāzes,” viņš piebilda.

Spēle Hooked on Music būs pieejama līdz gada beigām.
0 Komentāru