Komentāri
Šovakar Rīgā pasniegs Eiropas Kinoakadēmijas balvas
(Foto: LETA)

Šovakar plkst.20 Latvijas Nacionālajā operā pasniegs Eiropas Kinoakadēmijas balvas. Lai godinātu labākos Eiropas kinodarbus, Rīgā pulcēsies Eiropas Kinoakadēmijas biedri, viesi, nominanti un uzvarētāji.

Balvu pasniegšanas ceremonijā klāt būs Eiropas Kinoakadēmijas prezidents Vims Venderss un Eiropas Kinoakadēmijas priekšsēdētāja Agneška Holanda.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eiropas Kinoakadēmijas balvas 21 kategorijā uzvarētājiem pasniegs aktrises Ada Kondesku no Rumānijas, Silvija Huksa no Nīderlandes, Karla Juri no Šveices, latviete Rēzija Kalniņa, Ariane Labeda no Francijas un Tanja Ribiča no Slovēnijas, viņu kolēģi Berijs Atsma no Nīderlandes, Andžejs Hira no Polijas, Nikolajs Kosters-Valdau no Dānijas, Branko Djuričs no Bosnijas un Hercegovinas, Tobiass Moreti no Austrijas un Luka Zingareti no Itālijas. Balvas pasniegs arī Gustavs Terzens un Marta Selecka, kā arī aktrise un režisore Līva Ulmane no Norvēģijas.

Ceremonijā piedalīsies arī nominēto filmu pārstāvji, tostarp aktieris Johaness Kunke no Zviedrijas, aktrise Melisa Suzena no Turcijas un kinooperatori Mihails Kričmans no Krievijas un Lukašs Žals no Polijas. Klāt būs arī īpašo balvu žūrijas locekļi – komponists Helfdans E no Dānijas, režisors un producents Luišs Galvao Telešs no Portugāles, kostīmu mākslinieks Maikls O’Konors no Lielbritānijas, mākslinieciskais noformētājs Alans Starskis no Polija, kinooperators Asafs Sudrijs no Izraēlas un skaņu montāžists Pīters Varniers no Nīderlandes.

Režisors Stīvs Makvīns tiks godināts ar balvu Eiropiešu sasniegumi pasaules kinomākslā, Anjēze Varda saņems balvu par mūža ieguldījumu, savukārt Eds Gvinejs – Eiropas kopprodukcijas balvu Prix EURIMAGES.

Ceremonijas viesu vidū būs arī vairāku valstu kultūras ministri – austrietis Jozefs Ostermaijers, igauniete Urve Tīdusa, latviete Dace Melbārde, lietuvietis Šarūns Birutis, poliete Malgožata Omilanovska un kosovietis Memli Krasnķi.

1000 viesus operā, vēl 500 kinoteātrī Splendid Palace, kur ceremonija tiks translēta tiešraidē, kā arī visus, kuri ceremoniju vēros mājās LTV, RTP2 Portugālē un SVT Flow Zviedrijā vai mājaslapā www.europeanfilmawards.eu, sveiks Vācijas televīzijas raidījumu vadītājs, veidotājs un režisors Tomass Hermanss.

Latvisku noskaņu ceremonijā radīs čellu trio Melo-M. Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijas producenti ir Eiropas Kinoakadēmijas direktore Mariana Doringa un Jirgens Bīzingers.

Jau ziņots, ka Eiropas kultūras galvaspilsētas gadā 13.decembrī Rīgā norisināsies Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija. Tiešraidē to varēs vērot kinoteātrī Splendid Palace, kā arī pie kinoteātra, Latvijas Televīzijas 1.kanālā, interneta mājaslapā www.europeanfilmawards.eu. Ceremoniju tiešraidē varēs skatīties arī Zviedrijā, SVT Flow kanālā, Portugālē RTP2 kanālā un Itālijā EFFE kanālā. Ar īpašiem ziņu raidījumiem balvu pasniegšanu atspoguļos jaunais kanāls Kultūra 360TV.

Ceremoniju ierakstā varēs redzēt prestižajā kultūras kanālā Arte, kas raida Francijā, Vācijā un Austrijā. Ierakstu redzēs skatītāji arī vairāk nekā 38 pasaules valstīs, tostarp Čehijā, Itālijā, Albānijā, Nīderlandē, Grieķijā, Horvātijā, Polijā, Ukrainā, Lietuvā, Krievijā, Igaunijā, Ungārijā, Tadžikistānā, Uzbekistānā, Slovēnijā, Slovākijā un daudzās citās valstīs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl