Komentāri

No 26. līdz 28. septembrim uz koncertiem trīs koncertvietās aicinās pirmais starptautiskais mistiskās mūzikas festivāls ”Mūžības pieskāriens”, kas tiek rīkots par godu izcilā persiešu dzejnieka un mistiķa Džalāluddīna Rūmī dzimšanas dienai.

Katra cilvēka dzīvē ir klātesošs tas, pār ko nav varas laikam un telpai, – mīlestība, labestība, tiekšanās uz ideāliem, vēlēšanās izzināt slēpto. Rūmī daiļradi caurstrāvo šīs mūžīgās vērtības, kas dara to unikālu un aktuālu. Festivāla mērķis ir radīt iespēju sajust neredzamo saikni starp garīgo un materiālo, sapni un realitāti. Festivāls notiek Latvijā, Rīgā un simboliski veido savdabīgu tiltu starp tālo pagātni un mūsdienām, tiltu, kas celts uz mūžīgiem balstiem ‒ skaistumu, skaņas harmoniju, tiekšanos pēc kultūru un siržu vienotības

Festivālā skanēs mūzika tādu retu mūzikas instrumentu izpildījumā kā tabla, sitāra, dafs, nejs, saroda, džamba. Festivālā piedalīsies mūziķi no astoņām valstīm.

Mistiskās mūzikas festivāla programma:

  • 26. septembrī plkst. 19:00 koncertzālē ”Ave Sol”, Citadeles ielā 7, muzicēs Mohsens Hoseini (tara, sitāra), Mohammads Rasouli (nejs), Hamidreza Rahbaralams (dafs, sitāra, udu, vokāls), Valters Pūce (čells), Artūrs Cingujevs (klavieres) un Alpers Akčajs.
  • 27. septembrī plkst. 18:00 Baltijas Starptautiskajā Akadēmijā, Lomonosova ielā 1, uzstāsies Anatolijs Lomonosovs (cītara), Olga Savina (tambura), Eduards Samersovs (tabla), Hamidreza Rahbaralams (dafs, sitāra, udu, vokāls), Sauļus Petreikis (armēņu duduks, didžeridu, dažādas flautas) un Maija Fogele (flauta).
  • 28. septembrī plkst. 18:00 koncertzālē ”Lielā Ģilde”, Amatu ielā 6, koncertēs Harabat Ansambļ: Oļegs Zaslavskis (ģitāra, tambura, sazs, dafs, doira, vokāls), Grigorijs Jegorkins (stiki), Andrejs Kuļomins (bajāns), Masuds Talebani (sitāra, dafs, tombaks, vokāls), kā arī Liliana Langsepa (arfa), Mohammads Rasouli (nejs), Hamidreza Rahbaralams (dafs, sitāra, udu, vokāls), Valters Pūce (čells), Antons Trocjuks (čells), Dainis Tenis (klavieres) un Alpers Akčajs.

Vairāk informācijas: rumifest.info

Biļetes nopērkamas ”Biļešu servisa” kasēs un internetā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl