Šonedēļ Rīgā koncertēs mūzikas inovatore tUnE-yArDs

0 Komentāru
Šonedēļ Rīgā koncertēs mūzikas inovatore tUnE-yArDs
Publicitātes foto

Otrdien, 18. novembrī, koncertzālē Palladium pirmo reizi Baltijā uzstāsies amerikāņu dziesminiece, vokāliste un perkusioniste tUnE-yArDs jeb Merila Garbus (Merrill Garbus).

tUnE-yArDs unikālais talants sintēzē ar rotaļīgu bērnišķību un pulsējošiem ritmiem rada vienreizējus un neaizmirstamus koncertus.

Maijā klajā nākušais tUnE-yArDs albums Nikki Nack, kura producenti ir repa zvaigznes Big Boi un M.I.A., izpelnījies viennozīmīgu kritiķu sajūsmu, palīdzot grupai nostiprināt savu vārdu starp šā brīža nozīmīgākajiem alternatīvās popmūzikas izpildītājiem. NME uzskata, ka šis viennozīmīgi ir labākais tUnE-yArDs albums, savukārt Rolling Stone nebaidās apgalvot, ka Garbusa ir viena no retajām inovatorēm mūzikas pasaulē, kuras redzējums ietekmēs grupu skanējumu vēl pēc vairākiem gadiem. Savukārt Pitchfork piebilst, ka Garbusas novatoriskās un nesamākslotās idejas ir iemesls, kas tUnE-yArDs padara tik lieliskus gan ierakstos, gan dzīvajā izpildījumā. Līdzās multiinstrumentālistei un galvenajai dziesmu autorei Garbusai grupā pastāvīgi darbojas arī basģitārists Neits Breners, savukārt koncertturnejās duetam pievienojas vēl trīs mūziķi.

Jau tUnE-yArDs pirmais albums Bird Brains 2009. gadā iekaroja sev gana lielu uzmanību, pateicoties tā netipiskajam ieraksta procesam – Merila to izveidoja praktiski vienatnē, visu iemūžinot ar veca kasešu diktofona palīdzību, bet apstrādāja ar kādas mūzikas apstrādes programmas bezmaksas izmēģinājuma versiju. Jau šajā darbā iezīmējās galvenās stilistiskās iezīmes, kas vēlāk kļūs par grupas firmas zīmi – folkmūzikas, pasaules mūzikas un eksperimentālās sajaukums, uz kā fona ļoti spilgti izceļas Garbusas unikālais vokāls.

2011. gada sākumā dienasgaismu ieraudzīja jau otrais tUnE-yArDs albums Whokill, ko ļoti atzinīgi novērtēja pasaules mūzikas kritiķi. Tādi atzīti mediji kā Rolling Stone, New York Times, Spin Magazine, Pitchfork un citi gan albumu Whokill, gan arī tā abus singlus – Bizness un Gangsta – atzīmēja starp 2011. gada labākajiem ierakstiem.

Biļetes uz koncertu nopērkamas palladium.lv un Biļešu serviss kasēs. Biļetes cena – no 15 eiro.

0 Komentāru