Šodien sākas Dānijas filmu dienas Rīgā

0 Komentāru
Šodien sākas Dānijas filmu dienas Rīgā
Kadrs no filmas Medības. Publicitātes foto

No šodienas, 21. novembra, līdz 24. novembrim kinoteātrī K.Suns norisināsies ikgādējās Dānijas filmu dienas, skatītājiem piedāvājot četras izcilas dāņu kino režisoru filmas.

Šogad Dānijas filmu dienu Rīgā laikā būs iespēja noskatīties Tomasa Vinterberga, Tobiasa Lindholma, Billes Augusta un Anetes Olsenas pēdējā laika labākos veikumus.

Interesenti tiks gaidīti atklāšanas pasākumā šodien plkst. 18.15 kinoteātrī K.Suns, Elizabetes ielā 83/85. Uzreiz pēc tam, ap 18.30, tiks demonstrēts populārā dāņu režisora Tobiasa Lindholma trilleris Nolaupīšana, kas Gēteborgas kinofestivālā atzīts par 2013. gada labāko skandināvu filmu.

Trilleris Nolaupīšana (Kapringen, 2012)

Kravas kuģis MV Rozen ir ceļā uz ostu, kad Indijas okeānā to nolaupa pirāti. Uz kuģa ir divi dāņu jūrnieki, pavārs Mikkels un inženieris Jans, kuri tiek saņemti gūstā. Prasītā izpirkuma maksa sasniedz vairākus miljonus dolāru, bet kuģu īpašnieks Dānijā iesaista starpnieku un mēģina vest sarunas ar Somālijas pirātiem. Nu ir sākusies bīstama spēle uz dzīvību un nāvi.

Rež. Tobiass Lindholms (Tobias Lindholm).

Filmas seansi: 21. novembrī plkst. 18.30, 22. novembrī plkst. 18.30 un 23. novembrī plkst. 20.30.

Trilleris Šāvējs (Skytten, 2013)

Filmas darbība notiek Kopenhāgenā. Liela daļa iedzīvotāju ir sašutusi, ka nesen ievēlētā valdība ir lauzusi priekšvēlēšanu solījumus un kopā ar ASV ir nolēmusi veikt naftas urbumu Grenlandes ziemeļaustrumos. Žurnāliste un politiskā komentētājā Mia prognozē nemierus un vardarbīgu sabiedrības reakciju. Šī ziņa sasniedz kādu vientuļu vīru, kas nekavējoties nolemj rīkoties. Ļaunākais murgs ir kļuvis par realitāti-bruņots un mērķtiecīgs snaiperis klejo Kopenhāgenas ielās…

Rež. Anete Olsena (Annette K. Olesen).

Filmas seansi: 21. novembrī plkst. 20.30 un 24. novembrī plkst. 18.30.

Dāņu psiholoģiskā drāma Medības (Jagten, 2012)

2012. gada Kannu kinofestivālā atzinību guvusī drāma Medības spilgti ataino sabiedrību un tajā valdošās problēmas.

40 gadus vecais Lūkass ir introverts un miermīlīgs cilvēks. Viņš strādā bērnu dārzā par audzinātāju. Lūkass nupat ir pārdzīvojis šķiršanos, pēc kuras dzīvē no jauna pavīd gaišākas krāsas – viņam ir jauna draudzene, dēls gatavojas pārcelties pie viņa. Taču kāds negaidīts pavērsiens draud izjaukt viņa dzīvi…

Mazā Klāra, domādama, ka nesaņem pietiekami daudz uzmanības no sava bērnudārza audzinātāja, savērpj melus, kuriem sliecas noticēt ikviens. Cik ilgi cilvēks spēj izturēt apmelojumus un tuvāko šaubas?

Rež. Tomass Vinterbergs (Thomas Vinterberg).

Filmas seansi: 22. novembrī plkst. 20.30 un 24. novembrī plkst. 20.30.

Vēsturiska drāma Marija Krojere (Marie Krøyer, 2012)

Marija dzīvo šķietami idillisku un laimīgu dzīvi kopā ar savu vīru, slavenu gleznotāju P. S. Krojeru. Taču patiesībā viņa un viņas meita dzīvo depresīvā un noslēgtā mākslinieka ēnā. Kad Toskānā Marija satiek jaunu, aizrautīgu zviedru komponistu Hugo Alfvenu, viņa redz iespēju piepildīt pati savus sapņus un centienus uzlabot dzīvi.

Rež. Bille Augusts (Bille August)

Filmas seanss: 23. novembrī plkst. 18.30.

Filmas dāņu valodā ar angļu subtitriem un sinhrono tulkojumu latviešu valodā austiņās.

Dānijas Filmu dienas organizē Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Dānijas Karalistes vēstniecību Latvijā Dānijas Filmu institūtu un Kino galeriju.

0 Komentāru