Komentāri
Bez viņa pasaule būtu citādāka! Šodien piemin izcilo komiķi Čārliju Čaplinu
Foto: Scanpix

1889. gada 16. aprīlī pasaulē nāca angļu aktieris, filmu producents, režisors, komponists Čārlijs Čaplins. Viņš miris 88 gadu vecumā 1977. gadā Šveicē.

Sers Čārlzs Spensers Čaplins (Sir Charles Spencer Chaplin), pasaulē pazīstams kā Čārlijs Čaplins, izklaides industrijā darbojās vairāk nekā 75 gadus – no bērnības līdz pat savai nāvei 1977. gada 25. decembrī. Čaplins kļuva par vienu no slavenākajiem filmu veidotājiem amerikāņu kino klasiskās Holivudas ērā, darbojoties mēmā kino žanrā. Pirms I Pasaules kara beigām viņš bija kļuvis par slavenāko aktieri. Būdams brits, viņš ir pirmais aktieris, kurš nokļuva uz amerikāņu žurnāla Time vāka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Interesanti fakti par Čaplina dzīvi

Čārlija Čaplina līdzinieku konkursā, neskatoties uz paša popularitāti, viņš zaudēja.

Čaplins tā arī neieguva ASV pilsonību un no Amerikas tika izraidīts.

1975. gadā par ieguldījumu kinomākslā karaliene Elizabete II Čārliju Čaplinu iecēla bruņinieku kārtā.

Pēc filmu zvaigznes nāves viņa līķis tika nozagts, lai pieprasītu izpirkuma maksu. Vēlāk tas tika atgūts un apglabāts zem dzelzbetona “segas”, lai novērstu līdzīgus mēģinājumus.

Foto

Čaplins bija precējies četras reizes. Par viņa pirmo sievu 1918. gadā kļuva 17 gadīga aktrise Mildreda Herisa, kura dāvā dēlu. Pāris dienas pēc dzimšanas mazulis gan nomiris. Laulība tika šķirta 1920. gadā. 1924. gadā Čaplins apprecējās ar 16 gadus jauno aktrisi Litu Greju, kura dāvāja divus dēlus. Arī šī laulība nebija veiksmīga. 1932. gadā Čaplins iepazinās ar 21 gadus jauno aktrisi Poleti Godardu. Viņi apprecējās 1936. gadā, bet pēc divus gadus ilgas kopdzīves šķīrās. 1942. Gadā laulība tika šķirta oficiāli.

Ceturto reizi Čaplins sievu apņēma 54 gadu vecumā, par sievu apņemot dramaturga Jūdžīna O’Nīla meitu Ūnu O’Nīlu, kurai tolaik bija vien 18 gadu. Viņi kopā nodzīvoja līdz Čaplina nāvei un ģimenē piedzima astoņi bērni.

Čaplins divas reizes saņēma Kinoakadēmijas goda balvu – 1929. gadā par filmu Cirks (The Circus, 1928) un 1972. gadā par mūža ieguldījumu. Balvu par labāko oriģinālmūziku Čaplins saņēma 1973. gadā – par mūziku 1952. gada filmai Rampas ugunis (Limelight). Viņš bija saņēmis atzinību arī 1971. gadā Kannu kinofestivālā un 1972. gadā Venēcijas kinofestivālā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl