Šodien aprit seši gadi, kopš Mārtiņš Freimanis devies mūžībā; neredzēti FOTO

7 komentāri
Šodien aprit seši gadi, kopš Mārtiņš Freimanis devies mūžībā; neredzēti FOTO
Foto: LETA , F64 un Viasat

Pirms sešiem gadiem, īsi pirms savas 34. dzimšanas dienas 2011. gada 27.  janvārī, mūžībā devās mūziķis, dzejnieks un aktieris Mārtiņš Freimanis, aiz sevis atstājot dziesmas, atmiņas par skatuves darbību, lomas kinofilmās un seriālos. 7. februāri viņam būtu apritējuši 40.

Mārtiņa Freimaņa bērnība saistās ar Aizputi – vietu, kur mūsdienās notiek virkne mūziķa un dzejnieka piemiņai veltītu pasākumu. Viens no plašākajiem sarīkojumiem Aizputē ik gadu norit 10. novembrī – dienā, kad Mārtiņi svin vārda svētkus.

Pirms diviem gadiem Aizputē tika atklāta izstāde, kurā apkopotas fotogrāfijas, kurās savulaik populāro mūziķi iemūžinājuši viņa draugi un paziņas.

Foto: Freimis draugu un fanu fotogrāfijās

1996. gadā Mārtiņš Freimanis kļuva par Liepājas grupas Tumsa solistu un galveno dziesmu autoru. Grupa izdevusi sešus albumus. 2000. gadu sākumā, kad Tumsa jau bija nostabilizējusies Latvijas mūzikā, Freimanis sāka komponēt dziesmas un rakstīt dziesmu tekstus arī citiem izpildītājiem.

2002. gadā viņš uzsāka sadarbību ar Lauri Reiniku. Vēlāk viņa sacerētās dziesmas izpildījuši arī tādi mūziķi kā Yana Kay, Gunārs Kalniņš, Kaža, Livido, Kristīna Zaharova un grupas PeR, Kids 4 Rock, Blitze Putnu balle un trio F.L.Y., kura sastāvā bija pats un dziedātāji Jana Key un Reiniks.

Kā aktieris Mārtiņš Freimanis uzmanību izpelnījās titullomā Liepājas teātra izrādē Kaupēn, mans mīļais. 2005. gadā Freimanis piedalījās režisora Arvīda Krieva kinofilmā “Man patīk, ka meitene skumst”.

Freimaņa nozīmīgāko kinolomu skatītāji ieraudzīja jau pēc viņa nāves 2011. gada iznākušajā Krieva filmā “Dancis pa trim”, kur viņš spēlēja divas galvenās lomas — Otrā pasaules kara vācu virsnieku Ginteru Hartvigu un mūsdienu jaunieti Ati.

Freimanis filmējies arī iecienītajā TV3 seriālā “UgunsGrēks”.

Foto

7 komentāri