Šodien aprit gads kopš Deivida Bovija nāves

1 komentārs
Šodien aprit gads kopš Deivida Bovija nāves
Foto: Reuters/ Scanpix

Šodien, 10. janvārī, aprit gads, kopš pasaule zaudēja leģendāro mūziķi Deividu Boviju. Pieminot šo dienu un atceroties Bovija daiļradi, viņa grupa uzstājusies koncertā Londonā.

Svētdien, 8. janvārī, Deividam Bovijam būtu apritējuši 70 gadu, taču viņa dzīve aprāvās pērnā gada 10. janvārī. Skatuves spīdeklim un multimāksliniekam pēdējos gados ceļā stājās vēzis. Tomēr viņš turējies godam, un pat viņa grupas dalībnieki nav zinājuši par Bovija nelaimi.

Dzīves laikā Bovijs sarakstījis daudzas izcilas kompozīcijas, un kritiķi, rezumējot viņa karjeru, norāda, ka Deivids Bovijs bijis krietni priekšā laikam un saviem līdzgaitniekiem. Vairākās mūzikas jomās un uzstāšanās mākā viņš dēvēts par sava laika pionieri.

Atpazīstamās dziesmas svētdien bija dzirdamas Bovija dzimtajā Brikstonā, Londonas dienviddaļā. Viņa draugs Holivudas aktieris Gerijs Oldmens, kurš arī piedalījās vairākās dziesmās, organizēja Bovija dzimšanas dienas koncertu, kas reizē kalpojis arī kā piemiņa viņa nāves gadadienā.

Skatuves skaļruņos skanēja klasiskie Bovija ”gabali” – ”Golden Years”, ”Rebel Rebel” un ”Starman”.

Mūziķi norāda, ka domās Deivids vienmēr būs ar viņiem, taču uzstāšanās ir grūta un no klavieru taustiņiem asaras vajadzēs slaucīt bieži.

Foto

1 komentārs