Slaveni ļaudis ierosmes dzīvei rod svecēs

0 Komentāru
Slaveni ļaudis ierosmes dzīvei rod svecēs
Dziedātājs Igo Fomins. Foto: Ieva Lūka, LETA

Aktieru Andra Buļa un Olgas Dreģes un dziedātājas Aijas Andrejevas dzīvē sveces ieņem gan praktisku, gan filozofisku lomu. Savukārt mūziķis Igo ticis pie savas sveču līnijas.

Dziedātāja Aija Andrejeva radošajā nometnē Lapmežciemā sveču gaismā radījusi četras dziesmas. ”Mājās bija milzīgs svečturis ar, šķiet, divpadsmit svecēm. Dega lielie, apaļie, baltie bumbuļi. Sveces, dators, iekārtota mājas studija, riņķī salikti instrumenti, kuras kamīns – ļoti jauka noskaņa,” radošo atmosfēru atceras mūziķe.

Aktieris Andris Bulis un sveces esot kā cimds ar roku un uzskata, ka ar svecēm ir tāpat kā ar pasakām. ”Mēdz teikt, ka cilvēkam pasaka jāizlasa trīs reizes mūžā: bērnībā, kad tu kādam lasi un vajag izlasīt arī vecumdienās. Ar svecēm ir līdzīgi. Bērnībā tās ļoti interesē, bet tev saka: ”Nedrīkst! Mazs bērns nedrīkst spēlēties ar uguni.” Pienāk tāds romantisks dzīves mirklis, kad bez sveces nevari. Un tad pienāk dzīves periods, kad sveci novērtē,” attiecības ar svecēm skaidro Bulis.

Tikmēr aktrisei Olgai Dreģei saikne ar svecēm ir gluži praktiska, jo svecītes deg grimētavā. ”Es esmu ticīgs cilvēks, man ir arī ļoti nozīmīgas sveces, kas ir svētītas klosteros, baznīcās. Un to spēku izmantoju. Tā ir mana enerģija, ar to dzīvoju,” stāsta Dreģe.

Kamēr vieni dalās pārdomās par sveču nozīmīgumu viņu dzīvēs, mūziķis Igo Fomins gājis soli tālāk un izveidojis savu sveču līniju. Jaunajos darinājumos otro dzimšanu piedzīvo Igo grafikas un zīmējumi. Viena šāda svece deg 84 stundas. Jaundarinājumi iegādājami “Sveču istabā”, Vecrīgā.

0 Komentāru