Komentāri

11. oktobrī nepieradinātās mūzikas un saistītās mākslas festivāla “Skaņu mežs” otrajā koncertvakarā mūzikas namā “Daile” uzstāsies elektro-akustiskais projekts “Innode”, kurā apvienojušies Stefans Nemets (Stefan Németh) no minimālistiskās elektroakustikas grupas “Radian”, Stīvens Hess (Stephen Hess) no post-roka apvienības “an.American” un Bernhards Breiers (Bernhard Breuer) no ”akustiskā tehno” trio “Elektro Guzzi”, informē festivāla rīkotāji. 9. oktobrī paredzētais koncerts “bez elektrības”- atcelts.

Projekta koncepcija ir sekojoša: mūziķis, kas strādā ar analogo elektroniku, un divi bundzinieki, kas paplašina viņa redzējumu, piesaucot kontrastus starp elektronisko un akustisko vai kontrolēto un intuitīvo. Projekta galvenās vadlīnijas ir ritms, redukcija un precīzas formas – uz to pamata “Innode” izspēlē pētījumus par neparedzamības līdzpastāvēšanu ar precizitāti un kontroli. Projekta debijas ierakstu ”Gridshifter” pērn izdeva “Editions Mego” – viena no vadošajām izdevniecībām eksperimentālās elektroniskās mūzikas laukā. Albuma skanējums robežojas starp mūsdienīgu, bet minimālistiski robustu ambiento elektroniku un ritmisku, pat deju zālēs iederīgu eksperimentālo roku.

Projekts “Innode” savā ziņā iemieso šī gada “Skaņu meža” vispārējās intereses, kuras viegli izteikt projekta izspēlētajos kontrastos starp akustisku un elektronisku instrumentāciju vai strikti komponētiem un improvizētiem mūzikas elementiem. Jāuzsver, ka, ja pirmajā festivāla koncertvakarā šīs ”frontes” tiks pārstāvētas atsevišķi, tad otrajā vakarā – šajā ziņā pat pārspējot vakara sākumā gaidāmo Roberta Henkes jeb Monolake priekšnesumu “Lumière” – “Innode” piedāvās savu versiju šo muzikālo elementu un radošo attieksmju saplūšanai, tādā veidā piešķirot festivāla programmai konceptuālu noslēgumu.

Savā ziņā “Innode” mūziķi var rēķināties, ka Rīgas iedzīvotājiem ir pietiekami plašas priekšzināšanas par projekta interesēm un kontekstu – atgādinām, ka vairāki Nemeta projekti jau uzstājušies “Skaņu mežā”. 2004. gadā Rīgā uzstājās viņa grupa “Radian”, kas pazīstama ar savu postroka, elektronikas un improvizācijas sajaukumu, savukārt 2008. gadā šeit viesojās viņa blakusprojekts “Lokai”, kura dibināšanas mērķis bija apvienot un paplašināt elektriskās ģitāras skaņas spektru ar elektronisko instrumentu strukturālajām un tonālajām iespējām. 2010. gadā festivāls pirmoreiz uz Rīgu atveda arī Bernharda Breiera pārstāvēto “Elektro Guzzi”.

Atgādinām, ka nepieradinātās mūzikas festivāls “Skaņu mežs” notiks 10. un 11. oktobrī mūzikas namā ”Daile” ar Monolake, Marisas Nadleres (Marissa Nadler), Endija Stota (Andy Stott) un daudzu citu piedalīšanos. Nesen izziņotais koncerts “bez elektrības” 9. oktobrī Anglikāņu baznīcā tehnisku iemestu dēļ ir ATCELTS, ziņo festivāla organizatori.

Biļetes uz koncedrtiem nopērkamas “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās un interneta vietnē bilesuserviss.lv. Biļete uz 10. un uz 11. oktobri maksā 20 eiro, savukārt divu dienu festivāla abonements – 30 eiro.

Vairāk info: skanumezs.lv un sonotope.org/innode/

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl