Skandināvu elektronikas virtuozs Trentemøller jau šovakar uzstāsies Rīgā

0 Komentāru
Skandināvu elektronikas virtuozs Trentemøller jau šovakar uzstāsies Rīgā
Publicitātes foto

6. oktobrī koncertzālē ”Palladium” uzstāsies dāņu elektroniskās mūzikas mākslinieks Trentemøller savas “Lost” Eirāzijas tūres ietvaros.

Pateicoties Kopenhāgenā mītošā mūziķa Andersa Trentemollera talantam radīt sirdi plosošas melodijas un apbrīnojamas kompozīcijas, kurās tikai viņam raksturīgā veidā apvienoti indīroka un elektroniskās mūzikas elementi, šobrīd viņš ir viens no apbrīnotākajiem producentiem un remiksu meistariem.

2013. gada septembrī Trentemollers laida klajā trešo pilna garuma albumu ”Lost”, ar kura programmu viņš uzstāsies arī Rīgā. Žurnāls ”Vice” abumu raksturoja šādi: ”Tāpāt kā iepriekšējais albums, arī ”Lost” ir ne tikai loģisks Trentemollera iesāktā darba turpinājums, bet arī lieliski pauž viņa ”man pilnīgi pie kājas, kura žanra rāmī esat mani ielikuši” attieksmi”. ”Cilvēki gribēja dzirdēt kaut ko līdzīgu iepriekšējam albumam, bet ja es sāktu ieklausīties cilvēkos un tajā, ko viņi domā par skanējumu? Nu nē, tas nav priekš manis,” saka Trentemollers.

Trentemollera radītais valdzinošais skanējums ir atradis savu vietu arī kino pasaulē. Viņa muzikālās tēmas savās filmās izmantojuši tādi atzīti režisori kā Olivers Stouns (”Savages”), Pedro Almodovars (”The Skin I live in”) un Žaks Odijārs, kurš savas jaunākās filmas ”Rust & Bone” izšķirošajā ainā izmantoja Trentemollera bootleg jeb nelegāli remiksēto Brūsa Springstīna dziesmu ”State Trooper”. Pērnā gada vasaru Trentemollers pavadīja grupas ”Depeche Mode” ”Delta Machine” pasaules tūrē.

Trentemollera koncertu Rīgā ievadīs jauns Kopenhāgenas sīntīpopa duets “First Hate”, kas jau gadu rada ierakstus, kuros dominē elektronisks zemas frekvences skanējums un bungu ritms, ko papildina dzīvajā iespēlētas taustiņu partijas un Antona vokāls. Pirms pāris mēnešiem “First Hate” devās studijā, lai ierakstītu debijas minialbumu.

0 Komentāru