Sirsnīgi sveicam Gacho šūpuļsvētkos!

Pievienot komentāru
Sirsnīgi sveicam Gacho šūpuļsvētkos!
Foto: F64

Šodien, 19. oktobrī, 32 gadu dzimšanas dienu svin mūziķis Gacho, īstajā vārdā Gatis Irbe. Portāls Skaties.lv mūziķim novēl radīšanas prieku, jaunas idejas, prāta uzbudinājumu, izpratnes triumfu, skata skaidrību, dzirdes asumu, tiekšanos pēc jauniem atklājumiem!

Rosīšanos izklaides industrijā Gacho sācis kā dīdžejs, līdz sapratis, ka sevi vēlas izteikt repojot. Nozīmīgs pagrieziens Gacho radošajā dzīvē bijusi iepazīšanās ar tūkstošgades sākumā pašmāju hiphopa kultūrā vienu no pamanāmākajām personībām – Ozolu, kurš viņam piedāvāja piedalīties Riga Records projektā. Jau 2002. gadā pēc piedalīšanās minētās izlases tapšanā Gacho nolēma izmēģināt roku, darbojoties kā soloizpildītājs.

Mūziķa debijas albums 12 mēneši, kurā iekļautas septiņas dziesmas, iznāca 2002. gada pašā izskaņā – 27. decembrī. Nākamais albums Privātais Radio (2005) pēc nozagšanas no studijas tika nopludināts internetā, bet izdošanu taustāmā formā tā arī nepiedzīvoja. Gacho trešais albums Gatis Irbe nāca klajā 2009. gadā, Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas žūrija to novērtēja kā 2009. gada labāko hiphopa albumu. Albuma dziesmas Mans Lielais Singls 2010, gadā kļuva par Latvijas nacionālo futbola himnu. 2014. gadā izdošanu piedzīvoja jauns albums Smaids līdz ausīm.

Nozīmīgas bijušas arī Gacho koncertsērijas Spēka tūre. Trešās Spēka tūres laikā šopavasar mūziķis pirmo reizi viesojās ārpus Latvijas, sniedzot koncertu otrajā lielākajā Lielbritānijas pilsētā Birmingemā. Spēka tūres noslēguma koncerts koncertzālē Palladium mūziķa veselības stāvokļa dēļ tika pārcelts. Nedēļu pirms trešās Spēka tūres noslēguma koncerta Gacho treniņlaikā ar BMX piedzīvoja smagu kritienu, kura rezultātā plīsa liesa. Toreiz mūziķis atveseļošanās laikā intervijā portālam Sklaties.lv atzina, – kaut kas jāziedo, lai iegūtu ko vairāk. “Viss, kas notiek, tā tam jānotiek. Es daudz ko ieguvu. Cilvēki teica un vēlēja daudz laba, sajutu tautas mīlestību, draugu mīlestību un vecāku atbalstu,” pauda mūziķis.

Pagājušajā nedēļā Gacho laida klajā jaunu videoklipu dziesmai Mūžam jauns, kas veidots no pēdējo 15 gadu spilgtākajiem dokumentālajiem video no mūzikas izpildītāja personīgajiem arhīviem.

Uzmanības centrā bijusi arī mūziķa privātā dzīvē. Lielā mērā tas bijis, pateicoties viņa otrajai pusītei. Visvairāk uzmanības iemantoja Gacho vidusskolnieces un ballīšu mīļotājas Elgitas Magones mīlas stāsts. Elgitu, pirms kļuva par Gacho mīļoto sievieti, gandrīz gadu saistīja romantiskas attiecības ar slaveno basketbolistu Armandu Šķēli.

Lai gan bieži manīts gozējamies daiļu meiteņu sabiedrībā, šobrīd Gacho atzīst, ka ir brīvs vīrietis.