Šī nedēļa Vidzemes koncertzālē

0 Komentāru
Šī nedēļa Vidzemes koncertzālē
Vestards Šimkus. Publicitātes foto

Nedēļas izskaņā koncertzālē Cēsis pianists Vestards Šimkus prezentēs jauno Sergeja Rahmaņinova klaviermūzikas albumu, Eiropas koru nedēļas jeb Tenso dienu ietvaros viesosies kamerkoris RIAS no Berlīnes, savukārt mazie koncertu apmeklētāji tiek aicināti uz pirmo koncertu ciklā Mūzikas ābece no A-Ž.

Piektdien, 17. oktobrī, plkst. 19.00 notiks pianista Vestarda Šimkus albuma prezentācijas koncerts, kurā virtuozais pianists apkopojis komponista Sergeja Rahmaņinova klaviermūziku. Koncerta programmā skanēs Rahmaņinova prelūdijas klavierēm, Otrā klaviersonāte, Variācijas par Šopēna tēmu, kā arī V. Šimkus transkripcija klavierēm – romance Noslēpumainās nakts klusumā.

Svētdien, 19. oktobrī, plkst. 12.00 skanēs mūzikas programmas bērniem Mūzikas ābece no A līdz Ž pirmais koncerts. Vidzemes koncertzāles programmu direktores Ineses Zagorskas un mūziķa Andra Sējāna kopīgā ideja – izveidot īpašu, bērniem saistošu, aizrautīgu un izglītojošu koncertu programmu, īstenojusies koncertu ciklā Mūzikas ābece no A līdz Ž. Šajā koncertsezonā izskanēs pieci koncerti, kuros piedalīsies tās autors Andris Sējāns, Vidzemes kamerorķestris un viesmākslinieki. Šīs svētdienas koncerta viesi būs: Renārs Kaupers, Ingus Ulmanis, Aigars Voitišķis, pianiste Liene Circene un bērnu popgrupa Hey.

”Es šos pasākumus noteikti nesauktu par koncertiem, jo tajos būs pietiekami daudz runāšanās, jokošanās, uzmanības pievēršana smalkām detaļām, par kurām, iespējams, koncertos nemaz neaizdomājamies kā arī to nemaz nevaram atļauties darīt. Pasākumi būs ieturēti pavisam brīvā gaisotnē, ar iespēju līdzdarboties, pavaicāt, atbildēt, uzminēt, nodemonstrēt, pastrīdēties un pasmieties. Programmas virzītājspēks būs alfabēts, kuram tad nu “iesim cauri”, atzīmējot to, kas no mūzikas lauciņa mums asociējas vai atbilst konkrētajam burtam – vai tas būtu kāds komponists, vai mūzikas stils, vai raksturs, vai, piemēram, kāda konkrēta skaņa, jo, kā zināms, arī mūzikā skaņu mēdz apzīmēt ar kādu burtu no alfabēta,” atklāj cikla autors Andris Sējāns.

Vasaras beigās koncertzāle aicināja bērnus iesniegt zīmējumus par tēmu Mūzikas ābece no A līdz Ž. Tika saņemti vairāki desmiti zīmējumi, no kuriem žūrija – Andris Sējāns un Renārs Kaupers izvēlējās katrs savu favorītu. Uzvarēja Annijas Krieviņas un Mariannas Jarmakovičas darbiņi, kuri tagad ir redzami pasākuma afišās.

Šonedēļ, pulcējot Latvijā Eiropas labākos korus, sāksies Tenso dienas, kas norisināsies Rīga 2014 Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros. Kopumā dažādās Latvijas pilsētās izskanēs septiņi koncerti. Svētdien, 19. oktobrī, plkst. 17.00 Vidzemes koncertzālē muzicēs kamerkoris RIAS no Berlīnes (Vācija) diriģenta Hansa Kristofa Rēdemaņa (Hans-Christoph Rademann) vadībā. Programmā: Ģerģs Ligeti, Ernsts Kršeneks, Torstens Rašs, Karls Amadejs Hartmanis.

Biļetes var iegādāties Koncertzāles kasē darba dienās no 12.00–18.00, sestdienās un svētdienās no 12.00–16.00, tālrunis biļešu rezervācijai 64119922, kā arī Biļešu paradīze kasēs un internetā.

0 Komentāru