9 komentāri

Ar hitu par “miesas tirgoņiem” Kad cilvēcība nepastāv plašu uzmanību izpelnījies Nacionālo bruņoto spēku karavīra Intara Logina un dziedātājas Vladas Ivanovskas duets. Sarunā ar Skaties.lv Intars atklāj savu stāstu par to, kā, uzsākot muzicēt, ticis izsmiets par latgalieša akcentu, bet nav padevies un nu kopā ar Vladu iekarojis stabilu vietu tautiešu sirdīs.

“Ar muzicēšanu pilnīgi spontāni sāku nodarboties jau 2000. gadā kopā ar diviem klasesbiedriem. Sākumā tas vairāk bija kā joks, bet ar laiku muzicēšana sāka aizņemt arvien vairāk un vairāk mūsu laika.

Ap 2006. gadu mēs visi trīs katrs aizgājām uz savu pusi, jo skola bija pabeigta un sākām strādāt. Kādu laiciņu neko nopietni nedarīju saistībā ar mūziku,bet drīz atkal sāku ierakstīt dziesmas,” sarunā ar Skaties.lv atceras Intars.

Ikdienā viņš ir Nacionālo bruņoto spēku karavīrs un uzsver, ka abas šīs lietas – šovbiznesu un karavīra darbu – var izcili apvienot.

FOTO

Dueta partneri Vladu viņš savulaik nejauši ieraudzījis Draugos, kur meitene bija ievietojusi kādu video, kurā redzama dziedam.

“Sanāca tā, ka man tieši uz to laiku bija uzrakstīta dziesma Kad Blakus Ir Tālu un vēl nebija atrasta meitene, kas varētu iedziedāt piedziedājumu.

Tā nu es uzrakstīju Vladai, pastāstīju ideju, aizsūtīju vārdus, un viņa piekrita ņemt dalību dziesmā un arī pēc tam videoklipā. Pēc tam kopā ar kolēģi uzrakstījām dziesmu Atgriezies, kurā arī es nolēmu piedāvāt dziedāt Vladai.

Pēc šī ieraksta nolēmām ka turpināsim sadarboties ilgtermiņā,” stāsta Intars.
Abiem esot ļoti viegli sastrādāties, kas vien jau izskaidro daļu no panākumiem.

Vlada ir rīdziniece, bet Intara dzimtā puse ir Balvu novada Tilžas. Mākslinieks uzsver – viņš ir un vienmēr paliks sava novada patriots. Karjeras sākumā gan daļa tautiešu mēģinājusi viņu pat kaunināt par šīm saknēm.

“Nekad neesmu slēpis, ka esmu no Latgales. Nekad nekaunēšos no savām saknēm, Latgale vienmēr paliks manas īstās mājas.

Jā, sākumā, kad tikko publicēju pirmās dziesmas, saņēmu samērā daudz dusmīgu vēstuļu, kurās cilvēki nez kāpēc rakstīja visādas piezīmes par manu akcentu, dažādas piezīmes un mītus par Latgalē dzīvojošajiem.

Ejot laikam, tas mainījās. Šobrīd šāda veida vēstules vai komentāri ir kļuvuši retāki un retāki,” atklāj dziedošais karavīrs.

Intars un Vladas apvienība īpaša ar to, ka viņi nedzied par maigu mīlestību un rozā puķītēm. Viņi cenšas mūzikas valodā runāt par aktuālām sociālām tēmām, par kurām diskutēt reizēm ir sarežģīti. Intars un Vlada šos skarbos stāstus ietērpj skaņās.

“Cenšos caur mūziku cilvēkus pievērst tēmām kas visu laiku ir mums apkārt, bet par kurām varbūt aizdomājas retāk.

Es neredzu jēgu rakstīt dziesmas tikai par sevi kā daudzi to dara, vai arī rakstīt dziesmas par to, kā es izklaidējos un tādām lietām. “Pa lielam” – kuru baigi interesē, ja tekstā ir tikai “es to un šito, man ir tas, tev nav nekā” un tamlīdzīgi.

Viss, par ko es rakstu mūziku, ir mums apkārt. Dažiem ir radies iespaids, ka es rakstu tikai par sliktām lietām, bet tā doma ir pavisam savādāka: es rakstu dziesmas par šādām tēmām, lai cilvēki kļūtu apdomīgāki, lai nepieļautu dažādas kļūdas.

Jā, es varētu uzrakstīt dziesmu par mīlestību. Mums jau ir viena dziesma kas saucas Palikšu vienmēr, kas ir par īstu mīlestību.

Taču tā nav izveidota ierastajā stilā, kad kāds kādu pamet vai tamlīdzīgi. Šīs dziesmas stāsts ir par pāri, kas ir kopā, bet pēkšņi notiek negadījums, kura rezultātā meitene kļūst par invalīdi un paliek piekalta invalīdu ratiņiem.

Neskatoties un to visu, puisis nenovēršas no meitenes bet gluži otrādi – sāk rūpēties par meiteni vēl vairāk un pat nedomā viņu pamest vienu.

Tā ir dziesma par to, ka ir joprojām cilvēki, kuri otru nepamet un mīl neatkarīgi no tā, vai viņi kopā ir priekos vai bēdās,” stāsta Intars.

Mūziķi ir sapratuši, ka tas, ko viņi dara, tautai ir vajadzīgs, tāpēc nedomā apstāties – Vlada un Intars turpinās rakstīt dziesmas ar dziļāku jēgu, filmēt videoklipus un runāt tajos par dažādām tēmām.

“Centīsimies sadarboties, cik vien ilgi varēsim. Dzīvē visādi var notikt, un mēs nezinām, kas būs tālāk, bet mums nav domas kaut ko mainīt. Šobrīd domāju un ceru, ka viss tā arī paliks,” par lielisko duetu ar Vladu spriež Intars.

VIDEO: baudi dueta lieliskos hitus!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl