Sengrieķu afēra (par filmu “Hērakls”)

Komentāri

Kinoteātros episki piezemējies ”Hērakls”, mūsu mīļākā aktiera, mūziķa un restlera Dveina ”Klints” Džonsona jaunākā un, pēc viņa paša vārdiem, labākā loma un sapņu filma. Filmai par labu spēlē Dveina klātbūtne (kā jau, būtībā, arī jebkurai citai), bet kā enkurs līdzi velkas mūsu nemīļākais režisors Brets Ratners, kura galvenā problēma nav nespēja kvalitatīvi filmēt, bet gan absolūtākais iztēles trūkums. Kāds ir šī vienādojuma rezultāts?

Bet vispirms – laiks “spoileriem”, pat ja tikai filmas pirmo trīs minūšu. Man jūs ir vai nu jāiepriecina, vai jāapbēdina – īstās dievu cīņas atceļas vismaz līdz ”God of War” videospēles ekranizācijai, jo treileros redzētie mitoloģiskie briesmoņi un galvenā varoņa dievišķā izcelsme ir nekas cits, kā Hērakla (Herkulesa?) komandas izdoma, lai apmuļķotu lētticīgos senās Grieķijas iedzīvotājus un reizē arī filmas skatītājus, ja tā padomā. Jo, redz, filma tomēr ir balstīta uz komiksu ”Hercules: The Thracian Wars”, bet tas, savukārt, nodarbojās ar to, ka “nolanizēja” (Betmena izpratnē) Herkulesa mītu, padarot to par vienkārši spēcīgu, tikai un vienīgi iekšējo demonu mocīto algotni. Pieeja skaidra, bet tāpat nedaudz škrobe.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Attiecīgi, pieejot filmai no šādas puses, ir arī skaidrs tās salīdzinoši kompaktais vēriens – īpaši salīdzinot ar citām šīs un pagājušās vasaras filmām, kur uz spēles likts pilsētas/valsts/pasaules/galaktikas liktenis. Cepuri nost gluži nevilkšu, bet keponu gan piepacelšu – Bretam Ratneram, par to, ka ir spējis vismaz nesabojāt to, ko viņa labā ir padarījuši citi (operators, dekoratori, kostīmu mākslinieki u.c.), jo šī ir viena moderni uzņemta, kvalitatīvi kopā salikta filma, pat ja bez fantāzijas. Un bez pārmērīgas aizraušanās ar datorefektiem, kas nav mazsvarīgi! Bet visu filmu uz saviem klinšainajiem pleciem tāpat iznes Dveins Džonsons – kurš, tāpat kā Švarcenegers un Stethems, manā skatījumā jau sen pats par sevi ir visai mitoloģisks personāžs (par to var pārliecināties, sekojot Klints k-gam sociālajos tīklos), un kura jebkuri centieni atiet no skatītāju iemīļotā tēla ir lieki un varbūt pat kaitīgi.

Kā uztversiet viņu šoreiz – lemt jums, bet šī ir viena neiedvesmota, ne pārāk vērienīga, taču galarezultātā pilnīgi nekaitīga un pat nedaudz sirsnīga izklaide, kuras vienīgais pastāvēšanas iemesls ir dot iespēju Dveinam notēlot savas bērnības mīļāko varoni un “uzkačāties” līdz patiesi episkiem izmēriem. Lai veicas!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl