Komentāri

Satta festivālam ir gods paziņot, ka līdzās gandrīz 30 ārzemju māksliniekiem no visas Eiropas, festivālā uz skatuves kāps arī mūziķi no Igaunijas, Latvijas un Lietuvas, veidojot 2/3 no visas mūzikas programmas.

Lielu daļu festivāla Latvijas programmas veido Satta ilgtermiņa partneris un draugs Dirty Deal Audio. Viens no viņiem būs Beatmaker Challenge čempions NiklāvZ, kurš šogad jau paspējis uzstāties tādos festivālos kā Primavera Barselonā un pašmāju Positivus. Noteikti nedrīkst palaist garām vienu no, iespējams, progresīvākajiem mūsdienu underground mūzikas pārstāvjiem Kodek un nopelniem bagāto hip-hop un electronica producentu Kashuks, kas, starp citu, ir arī šī gada Satta festivāla video skaņu celiņa autors.

Džūka Čūska un ?tek kopā sniegs absolūti neparedzamu priekšnesumu. Varam tikai minēt, ka tajā tiks iekļauta circuit bending tehnika, chiptunes un footwork skaņas. Kopīgu priekšnesumu sniegs arī bītu veidotāji ansis x Oriole, kuriem uz skatuves pievienosies latviešu reperi Edavārdi un Eliots. Dirty Deal Audio pārstāvju sarakstā ir Mr. Myster, kurš 11.jūnijā Palladium koncertzālē kopā ar lietuviešu Without Letters iesildīja Londonas elektroniskās mūzikas duetu Mount Kimbie.

Gluži kā Mr. Myster, arī divu citu latviešu mākslinieku – popmūzikas solo projekta komponistes un dziedātājas Mionia jeb Maijas Līcītes un downtempo electronica dueta Villa Camellia 66 priekšnesumi būs daļa no The Baltic Scene koncertskates (showcase).

Rūpējoties par dejām visas nakts garumā, Satta uz festivālu uzaicinājis Bogdan Taran – vienu no Latvijas deju mūzikas patroniem, kura radio šovs Dance Box nesen nosvinēja 15 gadu jubileju. Protams, Latvijas piejūrā ballīte nav iedomājama arī bez Ksenia Kamikaza, kura pārstāv ierakstu studiju Platz fur Tanz un ir atbildīga par neskaitāmām neaizmirstamām ballītēm Rīgā un citviet.

Festivāla mākslinieku klāstu papildina Rīgas elektroniskās mūzikas aktīvists, 2 Many Promoters pārstāvis dj Cute – mūziķis, kurš pēdējo 14 gadu laikā ir izpildījis dažādu stilu mūziku, taču pēdējā laikā pievērsies bass mūzikai un ar to saistītiem ritmiem un bītiem. Savukārt, Latvijas drum’n’bass komandu pārstāvēs lieliskais producents, dīdžejs un bass mūzikas pasākumu popularizētājs Urban Soulz komandas dibinātājs Slovar.

Satta festivāla Latvijas programmu noslēdz dīdžeju producentu un promoteru duets 91kidz, kurā ietilpst Trashy Kid un E91 no Rīgas.

Papildus latviešu mūziķiem, apmeklētājiem būs iespējams redzēt arī citu valstu, tostarp Igaunijas un Lietuva mākslinieku uzstāšanos – kopā 30 valstu pārstāvjus. Bez mūzikas baudīšanas festivāla apmeklētāji varēs piedalīties dažādās mākslas meistarklasēs un sporta aktivitātēs.

Satta festivāls norisināsies no 14. līdz 17.augustam, Baltijas jūras krastā, Rucavas novadā, Papē. Vairāk informācijas par nokļūšanu uz festivāla norises vietu, aktivitātēm, kā arī mākslinieku apraksti ir pieejami Satta festivāla mājas lapā www.sattafestival.com.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl