Santa Bindemane sākusi zīmēt un atbalsta laikmetīgās mākslas muzeja iekārtošanu RTU

Pievienot komentāru
Santa Bindemane sākusi zīmēt un atbalsta laikmetīgās mākslas muzeja iekārtošanu RTU
Publicitātes foto

Stiliste Santa Bindemane augusi mākslinieka Rūdolfa Piņņa darbnīcā ”starp gleznām”, un, elpojot krāsu smaržu, ”uzsūkusi” sevī mākslu. Arī tagad viņa atzīst: ”Man māksla ir visriņķī”.

Santa Bindemane ar mākslu ir tuvās attiecībās – viņa mājās iekārtojusi mākslas grāmatu bibliotēku, kā arī veido mākslas kartīšu kolekciju un pēdējā laikā ir sākusi zīmēt. Uz mākslas izstādēm Santa dodas kopā ar bērniem, lai iepazīstinātu ar mākslas pasauli jau no mazotnes.

Jautāta, kādēļ māksla cilvēkiem ir nozīmīga, Santa stāsta, ka līdzīgi kā skaistums un mīlestība, māksla nav racionāli skaidrojama – tā ir sajūtama. Pieredze, ko var gūt mākslā, ir teju bezgalīga, jo mākslas formas ir daudzveidīgas un ir dažādi veidi, kā atrast sevi mākslā. Māksla paver plašāku redzesloku, jo caur mākslu var iepazīt dažādas personības un citu valstu kultūru. Tāpēc tas ir veids, kā sevi bagātināt, viņa norāda.

 

Laikmetīgā māksla bieži vien ir izaicinoša, rada dažādas emocijas – gan pozitīvas, gan negatīvas. Mākslas darbi ne vienmēr atbild, bet biežāk uzdod jautājumus, ļaujot atbildi meklēt skatītājam. Mūsdienu māksla raisa viedokļus un diskusijas, līdz ar to arī uzrunā ilgtermiņā. Tādēļ Santa novēl māksliniekiem biežāk būt drosmīgiem.

Tieši laikmetīgā māksla Santu interesē un iedvesmo visvairāk. Ceļojot ārpus Latvijas un domājot par vietām, kur jādodas, mūsdienu mākslas muzeja apmeklējums allaž sarakstā ir pirmais. Tādēļ mūsdienu mākslas muzeja trūkumu Rīgā Santa Bindemane izjūt ļoti personiski. Gan mums pašiem, gan pilsētas viesiem tas ir viens no veidiem, kā iepazīt latviešus. Turklāt Latvijā ir ļoti daudz labi mākslinieki, kuru darbus būtu vērts regulāri izstādīt.

Muzeja izveidi RTU ēkā (Kaļķu ielā 1) Santa Bindemane labprāt atbalsta, jo augstu vērtē arhitektes Zaigas Gailes atzinumu, ka šajā vietā to iespējams izdarīt. Turklāt vieta ir ļoti centrāla un pieejama, un labāk rekonstruēt jau esošu ēku, nevis celt jaunu. Tas būtu salīdzinoši ātrāk un nebūtu muzeja atklāšana jāgaida līdz sirmam vecuma, smej Santa Bindemane.