Komentāri

Kinoteātrī Kino Citadele no šodienas, 23. janvāra, skatāma pirmā latviešu 3D formāta filma Rīga-2041, informē filmas veidotāju pārstāve Sabīne Zālīte.

Filma tiks izrādīta kopā ar citu Eiropas valstu pārstāvju 3D tehnikā radītām zinātniskās fantastikas žanra filmām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Šis ir kvalitatīvs, īsts un rūpīgi izstrādāts 3D garadarbs. Pieļauju, ka šādu līmeni būtu grūti atkārtot, teju neiespējami, jo komandas koncentrēšanās, sīkākās detaļas nostrādāšana, katras sekundes rūpīga pārbaude – ko tādu var spēt tikai pirmajā reizē, kad ikviens iesaistītais atdod sevi visu radošajam procesam. Arī īsfilmu scenāriji tapa atšķirīgi no ierastās prakses. Bija nepieciešama projektu vadītāju īpaša uzticēšanās un drosme. To, kā filmas gan saturiski, gan tehniski izskatās tagad, kad projekts ir pabeigts, bija diezgan sarežģīti izstāstīt vārdos un parādīt skicēs darba procesa laikā,” stāsta viens no filmas režisoriem Didzis Eglītis.

“Šīs filmas veidošana patiesībā bija milzīga avantūra. Daudziem filmēšanas komandas dalībniekiem šī bija pirmā profesionālā pieredze 3D filmēšanā, kas lika pārvērtēt savas zināšanas par kino veidošanu,” norāda režisors Kārlis Vītols.

Kā uzsver viens no filmas aktieriem Dainis Gaidelis, ne tikai filmēšanas tehnika, bet arī aktieru filmēšanās 3D formātā ievērojami atšķiras no filmēšanās ierastajā kino formātā. “3D ir formāts, kas prasa lielāku rūpību un saasinātu uztveri, jo nevar noslēpt nepilnības. Šajā filmā nemitīgi sekoju līdzi tam, ko daru kamerā, kas notiek priekšplānā, kas notiek fonā. Bija ļoti svarīgi sekot līdzi tam, lai aktierspēle nebūtu pārspīlēta. Mums Latvijā diemžēl nav daudz kinoaktieru, lielākā daļa no mums ir teātra aktieri,” uzver D. Gaidelis.

Filma Rīga-2041 ir 37 minūtes ilga. Pirmizrādi tā piedzīvoja Rīga 2014 programmas izskaņā 29. decembrī. To veidojuši režisori Didzis Eglītis, Kārlis Vītols, Trīna Rūmete un Adina Istrate. Filmā ir apvienoti vairāki stāsti, kas ataino cilvēku meklējumus pēc laimes. Filmas darbība norisinās pilsētā, kuru pārņēmis laimes kults. Tiek reklamēti dažādi izgudrojumi un tehnoloģijas, kas atrisinātu ikviena cilvēka problēmas. Tās varoņi neatgriezeniski maina savu izskatu, jaunības mīlestību, projekcijas aizstāj reālus cilvēkus, laimes dakterīši ir pieprasīta profesija. Atbildēt, vai nākotnē laime rodama tehnoloģiskos risinājumos, vai arī tomēr jāklausa senajam ticējumam, ka katrs pats ir savas laimes kalējs, būs katra skatītāja paša rokās.

Kopā ar filmu Rīga-2041 tiks izrādīta arī britu režisora Endrjū Mērčija īsfilma Brīva darba vieta, nīderlandiešu režisora Basama Kurdali īsfilma Ziloņa sapnis un franču režisores Lorēnas Mofatas darbs Neacs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl