Sāk izrādīt pirmo latviešu 3D filmu Rīga-2041 par laimes kulta pārņemtu pilsētu

0 Komentāru
Sāk izrādīt pirmo latviešu 3D filmu Rīga-2041 par laimes kulta pārņemtu pilsētu
Publicitātes foto

Kinoteātrī Kino Citadele no šodienas, 23. janvāra, skatāma pirmā latviešu 3D formāta filma Rīga-2041, informē filmas veidotāju pārstāve Sabīne Zālīte.

Filma tiks izrādīta kopā ar citu Eiropas valstu pārstāvju 3D tehnikā radītām zinātniskās fantastikas žanra filmām.

“Šis ir kvalitatīvs, īsts un rūpīgi izstrādāts 3D garadarbs. Pieļauju, ka šādu līmeni būtu grūti atkārtot, teju neiespējami, jo komandas koncentrēšanās, sīkākās detaļas nostrādāšana, katras sekundes rūpīga pārbaude – ko tādu var spēt tikai pirmajā reizē, kad ikviens iesaistītais atdod sevi visu radošajam procesam. Arī īsfilmu scenāriji tapa atšķirīgi no ierastās prakses. Bija nepieciešama projektu vadītāju īpaša uzticēšanās un drosme. To, kā filmas gan saturiski, gan tehniski izskatās tagad, kad projekts ir pabeigts, bija diezgan sarežģīti izstāstīt vārdos un parādīt skicēs darba procesa laikā,” stāsta viens no filmas režisoriem Didzis Eglītis.

“Šīs filmas veidošana patiesībā bija milzīga avantūra. Daudziem filmēšanas komandas dalībniekiem šī bija pirmā profesionālā pieredze 3D filmēšanā, kas lika pārvērtēt savas zināšanas par kino veidošanu,” norāda režisors Kārlis Vītols.

Kā uzsver viens no filmas aktieriem Dainis Gaidelis, ne tikai filmēšanas tehnika, bet arī aktieru filmēšanās 3D formātā ievērojami atšķiras no filmēšanās ierastajā kino formātā. “3D ir formāts, kas prasa lielāku rūpību un saasinātu uztveri, jo nevar noslēpt nepilnības. Šajā filmā nemitīgi sekoju līdzi tam, ko daru kamerā, kas notiek priekšplānā, kas notiek fonā. Bija ļoti svarīgi sekot līdzi tam, lai aktierspēle nebūtu pārspīlēta. Mums Latvijā diemžēl nav daudz kinoaktieru, lielākā daļa no mums ir teātra aktieri,” uzver D. Gaidelis.

Filma Rīga-2041 ir 37 minūtes ilga. Pirmizrādi tā piedzīvoja Rīga 2014 programmas izskaņā 29. decembrī. To veidojuši režisori Didzis Eglītis, Kārlis Vītols, Trīna Rūmete un Adina Istrate. Filmā ir apvienoti vairāki stāsti, kas ataino cilvēku meklējumus pēc laimes. Filmas darbība norisinās pilsētā, kuru pārņēmis laimes kults. Tiek reklamēti dažādi izgudrojumi un tehnoloģijas, kas atrisinātu ikviena cilvēka problēmas. Tās varoņi neatgriezeniski maina savu izskatu, jaunības mīlestību, projekcijas aizstāj reālus cilvēkus, laimes dakterīši ir pieprasīta profesija. Atbildēt, vai nākotnē laime rodama tehnoloģiskos risinājumos, vai arī tomēr jāklausa senajam ticējumam, ka katrs pats ir savas laimes kalējs, būs katra skatītāja paša rokās.

Kopā ar filmu Rīga-2041 tiks izrādīta arī britu režisora Endrjū Mērčija īsfilma Brīva darba vieta, nīderlandiešu režisora Basama Kurdali īsfilma Ziloņa sapnis un franču režisores Lorēnas Mofatas darbs Neacs.

0 Komentāru