Komentāri
Sāk tirgot biļetes uz dokumentālo filmu programmas “Klusuma spēks” filmām
Kadrs no filmas "Metamorfozes". Publicitātes foto

Sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz dokumentālo filmu programmas “Klusuma spēks” filmām septembra sākumā kinoteātrī “K. Suns” Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma ietvaros.

Filmu seansi ir ikgadēja starptautiskā pasākuma – Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma – neatņemama sastāvdaļa. Foruma ietvaros no 3. līdz 7.septembrim Nacionālais Kino centrs ikvienam interesentam piedāvā noskatīties deviņas starptautisku atzinību guvušas filmas no Dānijas, Indijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, Vācijas u.c. valstīm.

Rīgā filmu programma tiks demonstrēta kinoteātrī ”K.Suns”, un jau trešo gadu tā būs pieejama arī skatītājiem Latvijas reģionos: Jēkabpilī – Tautas namā, Rēzeknē – Latgales vēstniecībā ”Gors” un Valmierā – kinoteātrī ”Gaisma”. Biļetes uz programmas “Klusuma spēks” seansiem iespējams iegādāties filmu izrādīšanas vietās.

Dokumentālo filmu programmu 3.septembrī atklās “Tēvocis Tonijs, Trīs muļķīši un VDK” (“Uncle Tony, Three Fools and the Secret Service”), kas Bulgārijā izraisījusi plašas diskusijas par autortiesību un cenzūras jautājumiem mūsdienu sabiedrībā. Šīm tēmām pēc filmas seansa tiks veltīta arī saruna ar filmas režisorēm Minu Milevu un Veselu Kazakovu (Mina Mileva, Vesela Kazakova).

Rīgā ieradīsies arī filmas “Dvīnes” (“Twin Sisters”) režisore Mona Frīsa Berteusena (Mona Friis Bertheussen, Norvēģija), lai 4.septembrī tiktos ar skatītājiem un dalītos ar neticamo stāstu par ķīniešu dvīņu māsiņām, kas tika nodotas adopcijai dažādos kontinentos.

5.septembrī klātienē būs iespējams tikties ar vācu režisoru Sebastianu Mecu (Sebastian Mez). Viņa filma “Metamorfozes” (“Metamorphosen”) par Jekaterinburgas rajonu Urālos, kur ir viens no augstākajiem radiācijas līmeņiem uz mūsu planētas, sagraus ilūzijas par to, ka iespējams abstrahēties no kaimiņos notiekošā.

Programma “Klusuma spēks” piedāvās iepazīties arī šarmanto Frīdu – vienīgo grupas ”The Beatles” sekretāri, piecpadsmitgadīgo Jegoru, kuru kaislība pret deju aizvedusi līdz dzīvei svešā ģimenē. Vērojot notikumus Ēģiptē, būs iespējams aizdomāties par sabiedrības spēju un vēlmi mainīties. Kamēr divas amerikāņu vecmāmiņas mēģinās sekot ekonomiskajai izaugsmei pasaulē, kāda ģimene Indijas tuksnesī iegūs baltāko sāli uz mūsu planētas.

2.septembrī Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma veidotāji ikvienam piedāvā apmeklēt īpašo pasākumu – plkst.18.00 kinoteātrī ”K.Suns” notiks diskusija par mākslas un politikas mijiedarbību. Sociālantropologa Klāva Sedlenieka sarunas biedru vidū būs arī režisors Sergejs Lozņica (Sergei Loznitsa).19.00 turpat tiks demonstrēta arī S.Lozņicas filma ”Maidans” (”Maidan”), kuras pirmizrāde bija šī gadu Kannu filmu festivāla īpašais notikums.

Gan diskusija, gan filmas ”Maidans” seanss ir pieejami ikvienam interesentam, ieeja abos šajos pasākumos ir bez maksas.

Visas filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu arī latviski.
Skolēniem, studentiem, pensionāriem un filmu profesionāļiem seansi pieejami bez maksas.

Informācija par filmām un seansu laiki internetā: nfc.lv

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl