1 komentārs

Dziedātāja un TV3 šova ”Izkausies redzēts” dalībniece Rūta Dūduma otro gadu bija devusies uz Moldovas galvaspilsētu Kišiņevu, kur piedalījās starptautiskajā džeza festivālā ”Jazz ’n Chisinau”. Vietējos mūzikas mīļotājus īpaši sajūsminājis viņas improvizētais priekšnesums latviešu valodā.

Pērn Rūta Dūduma kopā ar vietējiem mūziķiem izpildīja gan latviešu tautas dziesmas džeza aranžējumā, gan pianista un festivāla direktora Valeriu Culea kompozīcijas, taču šogad latviešu dziedātāja apvienojās projektā ar mūziķiem no Itālijas, Moldovas un Senegālas. Festivālā uzstājās arī džeza mūziķi no Polijas un Vācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kišiņevā Rūta vietējām televīzijām sniegusi intervijas, kā arī kopā ar ģitāristu Dan Bruma izpildīja spontāni izveidotu dueta priekšnesumu latviešu valodā. Mūzikas skaņās tika ietērpts Dzidras Rinkules-Zemzares populārais dzejolis “Ziemas miegs”, kas vairāk zināms pēc vārdiem “Zaķēns mežā ezi sauc”.

Video

Tāpat dziedātāja Kišiņevas Mūzikas, teātra un mākslas akadēmijā sniedza meistarklasi vokālajā mākslā, atzīstot, ka ”akadēmijas studentes ir ļoti talantīgas un varošas, bet informācijas un pieredzes trūkuma dēļ viņu zināšanas par džeza mūziku nav tik padziļinātas”, tāpēc Rūta ar prieku dalījās pieredzē.

Rūta Dūduma kopā ar mīļoto ”aizbēg” uz Āfriku

Foto: Rūtas Dūdumas gaitas Moldovā

Foto: Rūta ikdienā

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl