Komentāri
Rotko 111. gadskārtas svinības Rīgā pagodinās britu komponists un pianists Džeimss Klārks
Publicitātes foto

Otrdien, 23. septembrī, plkst.19.00, Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē notiks britu komponista, pianista un mākslinieka Džeimsa Klārka mūzikas koncerts, klātesot pašam autoram. Koncerts notiks pasākumu ciklā, kas veltīts izcilā mākslinieka Marka Rotko 111. dzimšanas dienas svinībām.

Koncertā īpaši šim notikumam veidotais kamerorķestris diriģenta Mārtiņa Ozoliņa vadībā atskaņos Džeimsa Klārka opusu ”Untitled no.1”, kas pirmatskaņots Vīnes Klangforum 2007.gadā un kam ir visciešākā sasaiste ar Marka Rotko daiļradi. Savukārt unikālu pasaules pirmatskaņojumu piedzīvos tieši šim notikumam komponētais skaņdarbs “2014-N”. Raksturojot koncerta programmu, komponists uzsver: ”Es izvēlos ļaut mūzikai pašai par sevi runāt un izvairos lietot aprakstošas kategorijas (arī nosaukumos).” Pirms koncerta paredzēti arī paša komponista ievadvārdi.

Džeimss Klārks (1957, James Clarke) dzimis Londonā, kompozīciju studējis Sauthemptonas universitātē (Southampton University) un City University London, kā arī Helsinkos pie somu komponista Usko Merilainena (Usko Meriläinen). Kā viesprofesors strādājis vairākās valstīs, tostarp Azerbaidžānā, Krievijā, Zviedrijā, Somijā, Vācijā u.c. Džeimsa Klārka darbi piedzīvojuši atskaņojumus gan daudzās valstīs Eiropas, gan tālu aiz tās robežām. Džeimss Klārks ir ne tikai komponists, bet arī gleznotājs, tāpēc savā mūzikā īpaši atspoguļo šo it kā dažādo izteiksmes veidu mijiedarbību vai pretnostatījumu. Plašāka informācija par Džeimsu Klārku: jamesclarke.org

Ieeja uz koncertu 23. septembrī LNB Ziedoņa zālē ir ar bezmaksas ielūgumiem, kuri pieejami no 19. septembra LNB reģistratūrā darba dienās no plkst.9.00 līdz 20.00 un brīvdienās no 10.00 līdz 17.00, kā arī koncerta dienā. 23. septembra konferencei ”Abstraktais ekspresionisms – Emociju valoda” reģistrētie dalībnieki bezmaksas ielūgumus saņems konferences reģistratūrā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl