Rīmju cīņu ”ellīgākais” dalībnieks – Lucifers, kurš caur repu nes gaismu

4 komentāri
Rīmju cīņu ”ellīgākais” dalībnieks – Lucifers, kurš caur repu nes gaismu
Privātais arhīvs

20 gadus vecajam rīdziniekam Leo Remezam, kurš repa aprindās zināms kā Lucifers, piedalīšanās vasaras lielākajās repa un hiphopa rīmju cīņās ”Summer Rap Battle” būs pirmais nopietnais izgājiens publiskajā telpā. “Par spīti tam, ka oficiāli pie mums ir eiro, es taisos pacelt latiņu,” savā pieteikumā rīmju cīņām norāda Lucifers.

”Tā kā esmu Lucifers, daudz laika esmu pavadījis ellē,” sarunā ar portālu Skaties.lv teic jaunais reperis.

Jautāts, kādēļ izvēlējies tik velnišķīgu skatuves vārdu, jaunietis skaidro: ”Vienīgais iemesls, kāpēc Luciferu uzskata par ļauno, ir tāpēc, ka vēsturi raksta uzvarētāji, un es esmu šeit, lai pāršķirtu lapu.

Lucifers pēc romiešu uzskatiem ir Gaismas nesējs. To arī uzskatu par vienu no galvenajiem uzdevumiem savā repā – nest gaismu. Protams, batls ir un paliek batls, bet mans projekts ietvers sevī daudz gaismas.

Uzvara batlā būtu ļoti labs veids, kā paātrināt projekta izveidi.”

Savam rīmju cīņu pretiniekam #Y#B Lucifers novēl pārāk ļoti neapvainoties.

No frīstailošanas pie spoguļa līdz savām dziesmām. Vasaras lielākajās repa cīņās debitēs Teilors no Siguldas

Jaunais mūziķis savu daiļradi izvairās komentēt, bet atklāj, ka šobrīd tiek strādāts pie diviem palieliem projektiem, tomēr par datumiem, kad tie varētu ieraudzīt dienas gaismu, vēl pāragri spiest.

Leo agrāk visai bieži varējis satikt ”Latvijas Pirmās Rokkafejnīcas” pagrabā, kur notika un turpina notikt karaoke turnīri.

”Bet tas tā – fun, fun. Tagad es strādāju pie citām lietām. Latviešiem pietrūkst reperu, kuri pasaka, kā ir, reperu, kuri nemelo,” skaidro jaunais reperis.

Tad tava mūziķa karjera sākās ar karaoki?

Nē.

Kā ietrāpījies tajā pagrabā un kādēļ sāki repot?

Tajā pagrabā es patrāpījos, jo biju pie draugiem ciemos.

Sāku repot, jo man ir ko teikt un man patīk, kā tas skan.

Kādu mūziku vēl klausies?

Es klausos visu.

Runājot par dzīvi, kuru nometni tu pārstāvi – to, kuri apgalvo, ka viss ir labi un, ja kaut ko nevari sasniegt, pacenties un būs, vai to, kuriem visi citi allaž vainīgi?

Neesmu ne vienā, ne otrā. Jo ir lietas, kuras nevar atrisināt, tikai ar cenšanos. Tai pašā laikā es neuzskatu, ka visi citi ir vainīgi. Es vairāk esmu tas cilvēks, kas ķer mirkli un izbauda šodienu, neaizmirstot to, ka vēl būs arī rītdiena. Tādā stilā parasti sasniedzu savus mērķus.

Un ja pa durvīm nesanāk, vienmēr jau var pamēģināt logu, ja baigi gribas.

Kas ir tavas daiļrades galvenais vēstījums – tas, ko tu vēlies paust cilvēkiem? Aizrautība ar repu ir viena lieta, bet svarīgs arī saturs.

Vēstījums… Es negribu pārāk daudz nospoilot to, kas lēnām nāk pār kalnu, bet tas noteikti nav klasiskais štatu repa video. Tai pašā laikā tas nav arī lauzto siržu reps vai wannabe rich reps.

Es vairāk vēlos likt cilvēkiem paskatīties uz lietām citādāk. Tas arī varētu būt viens no aspektiem, kurus centīšos parādīt batla pirmajā raundā. Lai gan tas arī būs pēc sajūtām… Ir plānā nedaudz frīstailot.

Izklausās pēc plāna visus “atsēdināt”…

Ne gluži. Es gribu salauzt prātus… Bet tas atkal nebūs tas, ko darīšu batlā… Es varu būt mākslinieks sirdī, bet es neiešu karā ar otu.

Vai esi iepazinies ar pārējo batla dalībnieku daiļradi? Un kurš, tavuprāt, visvairāk ir pelnījis iekļūt nākamajā kārtā?

Es neuzskatu, ka var savilkt paralēles starp dziesmām un batlu. Tas ir kaut kas diametrāli pretējs. Jo dziesmās tu stāsti vēstījumu, bet batlā centies būt labāks. Tas ir kā salīdzināt gleznotāju ar kikbokseri. (Smejas)

Nebija aicinājums salīdzināt. Savā pieteikumā saki, ka esi gatavs pacelt latiņu. Vai esi mēģinājis izzināt citu batla dalībnieku varēšanu?

Esmu dzirdējis tās dziesmas. Bet es nevaru neko par viņiem spriest, pirms nebūšu dzirdējis viņus batlojam.

Saldus reperim Bacim vasaras lielākajās rīmju cīņās galvenais pretinieks būs viņš pats

Jau ziņojām, ka šodien, 2. jūnijā, Vecrīgas bārā ”Paldies Latiņam” sāksies vasaras lielākās rīmju cīņas ”Summer Rap Battle”, kurā spēkiem mērosies jaunie repa un hiphopa izpildītāji. Rīmju pirmajā kārtā sacentīsies četri pāri: Kīts Kali pret 40 cent, Bacis pret Teiloru, Toms Dolmatovs pret Krisīti un Lucifers pret #Y#B un Zoriks.

4 komentāri