Rīgas Kino muzejs Šekspīra 450. jubileju godinās ar īpašu filmu programmu

0 Komentāru
Rīgas Kino muzejs Šekspīra 450. jubileju godinās ar īpašu filmu programmu
Kadrs no filmas Romeo + Džuljeta. Publicitātes foto

28., 29. un 31. oktobrī plkst. 18.00 LKA Rīgas Kino muzejs aicina uz filmu seansiem, kuros būs skatāmas amerikāņu filmas, akcentējot Viljama Šekspīra darbu, ideju un autorības laikmetīgu interpretāciju, informē muzeja pārstāve Zane Balčus.

Filmu seansi notiks sasaistē ar Latvijas Kultūras akadēmijas starptautisko zinātnisko konferenci Kultūras Krustpunkti 2014, kas norisināsies no 30. oktobra līdz 1. novembrim Latvijas Kultūras akadēmijā, un Šekspīra jubilejas gada pasākumu sēriju Šekspīram 450, kas tiek rīkota sadarbībā ar Britu padomi Latvijā.

Programmā iekļautas trīs filmas, kas tapušas 1940. gados un 1990. gados. Programmu otrdien, 28. oktobrī, atklās 1947. gada filma Dubultā dzīve (A Double Life), ko uzņēmis režisors Džordžs Kjūkors. Filmas galvenais varonis Entonijs (Ronalds Kolmans) ir aktieris, kura dzīvi ļoti ietekmē spēlētās lomas – viņš var būt gan humoristisks, gan neciešams, atkarībā no tā, vai repertuārā ir komēdija vai drāma. Tas rada sarežģījumus privātajā dzīvē, kas saasinās vēl vairāk, kad Entonijs pieņem piedāvājumu spēlēt greizsirdības mākto Otello.

Trešdien, 29. oktobrī, tiks izrādīta Gasa van Santa 1991. gada filmu Mans personiskais Aidaho štats (My Own Private Idaho) ar Riveru Fēniksu un Kīnu Rīvsu galvenajās lomās. Filma, kuras sižetā jūtamas vairāku Šekspīra lugu ietekmes, stāsta par diviem jauniem vīriešiem, kas dumpinieciski neiekļaujas ierastās sabiedrības rāmjos. Lai tiktu prom no ikdienas, viņi dodas kopīgā ceļojumā.

Programma noslēgsies piektdien, 31. oktobrī, ar Baza Lurmena Romeo un Džuljetas moderno interpretāciju – Romeo + Džuljeta (1996) ar Leonardo di Kaprio un Klēru Deinsu galvenajās lomās. Saglabājot Šekspīra lugas dialogus, Lurmens filmas darbību pārcēlis mūsdienu Veronā, izmantojot krāsu un mūzikas pārpilnību klasiskā darba postmodernā interpretācijā.

Filmas Dubultā dzīve un Mans personiskais Aidaho štats tiks demonstrētas angļu valodā, Romeo + Džuljeta – angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Ieeja – bez maksas. Seansu sākums plkst. 18.00. Seansi notiks LKA Rīgas Kino muzejā, Peitavas ielā 10, Vecrīgā (ieeja no Mazās Peitavas ielas).

0 Komentāru