Rīgas Kino muzejā izrādīs filmu Bet stunda nāk par Rīgas amizantajiem sludinātājiem

0 Komentāru
Rīgas Kino muzejā izrādīs filmu Bet stunda nāk par Rīgas amizantajiem sludinātājiem
Kadrs no filmas Bet stunda nāk. Publicitātes foto

Ceturtdien, 6. novembrī, plkst. 18.30 LKA Rīgas Kino muzejā latviešu filmu vakaru ciklā Diagnoze – kino tiks izrādīta Jura Poškus dokumentālā filma Bet stunda nāk (2003), informē muzeja pārstāve Zane Balčus.

Filmas galvenie varoņi Ēriks un Daniels Rīgas ielās sludina Evaņģēliju un savu izpratni par moderno kristiešu dzīvi. Kaut arī draugi, tie ieņem radikāli pretējas ideālista un materiālista pozīcijas. Misijas sajūtu tiem dod Bībele, kas ir viņu rokasgrāmata neierastajā pilsētas vidē.

Bet stunda nāk ir groteska un reizē patiess stāsts par cilvēkiem, kas mēģina savienot fanātisku ticību ar pasaulīgās dzīves kārdinājumiem un izdzīvošanas prasībām.

Režisors Juris Poškus par šo filmu saņēmis Lielā Kristapa balvu kā labākais dokumentālas filmas režisors. Kinodarbu uzņēmis operators Andrejs Rudzāts. 2014. gads ir jubilejas gads filmas režisoram, kā arī pagājuši nu jau vairāk nekā desmit gadi, kas šķir filmas uzņemšanas brīdi no šodienas, dodot iespēju skatītājiem atkal (vai arī no jauna) satikties ar vieniem no vitālākajiem dokumentālo filmu varoņiem pēdējā laika latviešu dokumentālajā kino.

Diagnoze – kino ir LKA Rīgas Kino muzeja realizēts projekts – latviešu kino seansu programma ar dokumentālu ievirzi, kurā tiek piedāvāts iepazīties ar dažādu žanru filmām, laikmetu liecībām kinožurnālos un aktuālu tēmu interpretācijām. Seansi notiek LKA Rīgas Kino muzejā, Peitavas ielā 10, Vecrīgā (ieeja no Mazās Peitavas ielas). Ieeja – bez maksas. Projektu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

0 Komentāru