Komentāri
Rīgā koncertēs psihedēliskās mūzikas kvartets Gnod no Lielbritānijas
Publicitātes foto

6. februārī Kaņepes Kultūras centrā Rīgā ar savu pirmo koncertu Latvijā viesosies psihedēliskās mūzikas četrotne Gnod no Selfordas Lielbritānijā, vēsta biedrība Skyr.

Visticamāk, mēģinājums radīt jebkādas asociācijas, lietojot apzīmējumu ”psihedēlisks” sarunās par apvienības muzikālo daiļradi, ir kusls un tikpat paskaidrojošs, cik viltus priekšnojautas raisošs. Gandrīz visi centieni aprakstīt Gnod mūziku, piemēram, ierakstu un dzīvo priekšnesumu recenzijās ir piekāpušies apzīmējumu trūkuma priekšā. Pēc šī gada Liverpūles Starptautiskā psihedēlijas festivāla The Quietus apskatnieks Džulians Maršaleks (Julian Marszalek) bija spiests secināt, ka ”grupas mūzika atklāti nepakļaujas nekāda veida kategorizācijai, jo tajā sakūst speisroks, trakums, psihedēlija, atkārtošana, džezs, rituāls un kas vien katram pašam ienāk prātā, lai Gnod uzstāšanās būtu viens no sevišķākajiem sniegumiem festivālā”.

Kā uzsver koncerta rīkotāji, vēl jo vairāk mūziķu nepakļaušanos kādam mākslinieciskās pašizpausmes žanriskam diktātam apliecina gan ik pa brīdim mainīgais viņu sastāvs, gan izvēlētie mūzikas instrumenti un skaņas ierīces. Te ieraugām Gnod ar ”tipiskai” rokgrupai raksturīgiem instrumentiem rokās, te viņi piedalās Boiler Room dzīvajā sesijā kā elektroniskās mūzikas kolektīvs.

Aptuveni astoņus gadus ilgās pastāvēšanas laikā Gnod ir radījuši vairāk nekā 20 ierakstus, kuri no reizes uz reizi ilustrē arvien jaunas mūziķu radošās šķautnes – Science & Industry izdevniecības Not Not Fun paspārnē, iespaidīgo pagājušā gada veikumu Chaudelande, kopīgo ierakstu ar Rīgā pagājušogad Rīgā muzicējušajiem White Hills un vairākus citus, visbiežāk ierobežotās tirāžās izdotus ierakstus.

Tad, ja visa augstākminētā ir par daudz, par raibu un… Varbūt ir vērts ieklausīties daudzu iecienītā ierakstu veikala Norman Records apgalvojumā, ka ”viņi šobrīd ir labākā Mančestras grupa, saprotiet to kā gribat un ļaujieties mežonīgam ceļojumam”?!

Gnod koncerts Kaņepes Kultūras centrā Rīgā (Skolas ielā 15) notiks 2015. gada 6. februārī. Biļetes uz to nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā – BezRindas.lv. To cena šobrīd 6 eiro. Tuvojoties koncertam biļetes kļūs dārgākas. Pārdošanā ierobežots skaits stāvvietu.

Lasi vēl