Riga IFF bērnu un jauniešu filmas vērtēs jaunā kinoekspertu paaudze

1 komentārs
Riga IFF bērnu un jauniešu filmas vērtēs jaunā kinoekspertu paaudze
Kadrs no filmas Metālisti. Publicitātes foto

Startējot Rīgas Starptautiskajam kino festivālam (Riga IFF), no 2. decembra uz lielajiem ekrāniem būs skatāma Ziemeļvalstu bērnu un jauniešu filmu programma. Tās ietvaros izrādītās filmas vērtēs jauno kinomīļu žūrijas, informē festivāla komunikācijas vadītājs Kaspars Beķeris.

Riga IFF pārstāvji ir patīkami pārsteigti par iesūtīto pieteikumu daudzumu – vislielākā interese par festivāla filmu skatīšanos ir nākusi tieši no bērniem, dalībai pieteikusies pat vesela klase.

“Mazie kinomīļi filmu vērtēšanai ir gatavojušies ļoti rūpīgi”, stāsta festivāla veidotāji, “šī iemesla dēļ bērnu žūrijas dalībnieku skaits ir izaudzis teju dubultā no tā, kas sākotnēji ticis ieplānots”.

Savukārt jaunieši ir vairāk koncentrējušies uz kinorecenzijām.

Žūriju kopumā pārstāvēs 14 dalībnieki – deviņi bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem un pieci jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem. Jauno kinoekspertu uzdevums būs noskatīties bērnu un jauniešu kinoprogrammās iekļautās filmas – katrā pa sešām un balsojuma kārtā izvēlēties labāko.

Kā ziņots iepriekš, pirmo gadu notiekošais, vērienīgais kino festivāls Riga IFF šogad jaunajai kinomīļu paaudzei izrādīs sadarbībā ar vadošajiem reģiona festivāliem izveidotu Ziemeļvalstu filmu programmu, kurā apkopoti nesenākie darbi no Skandināvijas, Islandes, Somijas, Igaunijas un Latvijas. Bērnu programmas lepnums ir Zviedrijas un Dānijas kopražojumā tapusī animācijas filmiņa Trusēna brauciens pie Spalvu karaļa (Beyond Beyond), kas ir pirmā Zviedrijā tapusī 3D filma un šobrīd aktīvi apceļo kinofestivālus visā pasaulē. Rīgā viesosies un ar skatītājiem tiksies arī tās režisors Esbens Tofts Jakobsens. Savukārt jauniešu programma ietver pazīstamo skandināvu režisoru Lūkasa Modisona (Zviedrija) un Ragnara Bragasona (Islande) jaunākās filmas – Mēs esam labākās! (We Are the Best!) un Metālisti (Metalhead).

Vairāk informācijas: Rigaiff.lv

Jau vēstīts, ka Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros notiks Latvijas nacionālais filmu festivāls Lielais Kristaps 2014, tiks rādīta Eiropas Kinoakadēmijas balvai nominēto filmu programma un Eiropas filmu retrospektīva, Ziemeļeiropas bērnu un jauniešu filmu programma, Krievijas dokumentālo filmu festivāla programma Artdocfest/Riga, Rīgas Kino muzeja programma Kino 1914, filmu festivāla 2ANNAS īpaši Riga IFF sarūpētas filmu programmas un scenāristiem veltīts nozares pasākums, kā arī Nacionālā Kino centra sagatavota plaša festivāla industrijas programma – Riga Meetings Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisēs Kino Citadele, kinoteātrī K.Suns un kinoteātrī Splendid Palace.
1 komentārs