14 komentāri

Pēc čigānu grupas ”Riči Baltican” gandrīz 50 koncertu Baltijas koncerttūres mūziķi atgriezušies mājās un nu gatavi nodoties pelnītai atpūtai. Grupas runasvīrs un mūziķis Kaspars Pudniks portālam Skaties.lv atklāj, ka spēkus atjaunos lauku darbos.

Aizvadītajā nedēļas nogalē pēc 48 visā Baltijā nospēlēties koncertiem noslēgusies grupas ”Riči Baltican” koncerttūre, kuras pirmais koncerts izskanēja pērnā gada 3. oktobrī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Ļoti liels prieks bija atkal tikties ar mūsu mūzikas cienītājiem visā Latvijā. Tik sirsnīga atmosfēra koncertos! Prieks, sajūsma un mīlestība izteikta ziedos un neizsīkstošos aplausos.

Klausītāji mūs uzņēma fantastiski. Pats koncerts ir ļoti krāšņs un tik interesants, balstīts uz kontrastiem mūzikā, teatralizēts ar skaistām gaismām un dekorācijām, un, protams, krāšņajiem mākslinieku tērpiem.

Tik aizraujošs, ka laiks klausītājiem paskrien nemanāmi. Ar aizrautību cilvēki vēro mūziklu no pirmās minūtes līdz koncerta izskaņai,” priekā ar portāla Skaties.lv lasītājiem dalās Pudniks.

Foto: “Riči Baltican” tūrē

Mūziķi bija īpaši padomājuši par klausītājiem katrā valstī.

”Igaunijā trīs dziesmas izpildījām igauņu valodā, kas izraisīja skatītāju ovācijas. Koncerta izskaņā visa igauņu publika aplaudēja, stāvot kājās. Un tā ir fantastiska sajūta.

Lietuvā trīs dziesmas izpildījām lietuviešu valodā. Cilvēku reakcija bija identiska igauņu publikas emocijām,” stāsta Pudinks.

Kā īpašu dziesmu Pudniks akcentē ”Kaledos”. ”Pēc tās daudzus zālē varēja manīt raudam no aizkustinājuma,” to, ka mūzikā ir patiess spēks, apliecina mūziķis.

Tagad, kad koncerttūre galā, ko tālāk? Mūziķi gatavi pelnītai atpūtai.

”Es parasti atpūšos, aizbraucot pavasarī uz saviem laukiem Krāslavas rajonā, Ezergalos. Svaigs gaiss, makšķere, pirts, ezers, un man ļoti patīk lauku darbi kā pārmaiņa ikdienas mūzikas darbiem. Patīk skaldīt malku, zāģēt, rakt utt. Lauku darbs – lūk, mana atpūta. Darbs un patīkamais padarīta darba gandarījums,” portālam Skaties.lv savu labākās atpūtas recepti atklāj Pudniks un uzsver: ”mūzikā ir tā, ka darba rezultātu var nojaust, tikai laikam ejot.”

Jautāts, ar ko izskaidrotu klausītāju lielo mīlestību uz romu mūziku, Pudniks domā, ka tā ir krāsa, kuru sniedz mūzika. ”Pat caur skumjām un minorīgām melodijām dzirdams dzīvesprieks un kaisle, romu tautas, gadsimtiem ceļojot pa pasauli no vietas uz vietu, iegūtās zināšanas.

Kaspars Pudniks

Kaspars Pudniks
Mūziķis

Romu mūzika ir ļoti tuva dabai, un kā jau visiem cilvēkiem, mums nekas nav tuvāks par dabu.

Romu mūzika ir kaislīga, ātra, aizraujoša, mazliet aizliegta. Savādāka – ārpus robežām. Mūzika, kura nepakļaujas, bet aizrauj.

 

Tā ir arī nedaudz burvestība un īpašais romu šarms.”

Nu, kad koncerttūre izskanējusi, mūziķis gatavas atpūtai.

Mūziķim ir īpašs prieks, ka koncertos izdevies pirmatskaņot arī trīs jaunas dziesmas, no kurām divas jau iemantojušas lielu popularitāti Latvijā, turklāt viena jau kļuvusi īpaši iemīļota arī Lietuvā.

Video: “Paldies Tev, Draugs”

Video: “Mīlasstāsts”

Video: “Zeltenīte”

TOP komentāri

 • gita
  +3 +3 0

  gita

  Kaspariņ! Mīļš paldies! Lai tev un taviem kolēģiem viss iecerētais piepildās un izdodas Ļoti gribētos uz jūsu kādiem koncertiem ,jo esiet man tuvu sirdī
 • Oleg
  +3 +3 0

  Oleg

  Я люблю группу Ричи. Прекрасный концерт. Удачи!
    Виртуозный скрипач и великий шоумен.
 • Ome
  +2 +2 0

  Ome

  Man patīk ļoti kad dzied un spēlē Kaspars.....arī visas viņa improvizētie gabaliņi.....šajā cilvēkā ir iedzimts talants....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl