Komentāri
“12 gadi verdzībā” režisors Stīvs Makvīns decembrī viesosies Rīgā
Foto: Reuters/ Scanpix

Eiropas Kino balvu ceremonijā, kas 13. decembrī norisināsies Rīgā, tiks godināts britu režisors Stīvs Makvīns. “Oskatotās” drāmas “12 gadi verdzībā” (“12 Years a Slave”) režisoram tiks pasniegta balva par sasniegumiem pasaules kino industrijā.

Britu videomākslinieks Stīvs Makvīns karjeru uzsāka, filmējot galvenokārt īsa formāta mēmos un melnbaltos kinodarbus. To starpā bija īsfilmas ”Lācis” (”Bear”, 1993), kas attēlo īsu un neparastu divu kailu vīriešu tikšanos, ”Ar akmens seju” (”Deadpan”, 1997), kurā pats Makvīns stāv pie ēkas, kuras siena atkal un atkal krīt viņam virsū, un ”Bungu rīboņa” (”Drumroll”, 1998), kuru Makvīns uzņēma, piestiprinot kameras mucai un ripinot to pa Manhetenas ielām.

2008. gadā Stīva Makvīna pirmā pilnmetrāžas mākslas filma ”Izsalkums” (”Hunger”) guva tūlītēju starptautisku atzinību. Filma ar aktieri Maiklu Fasbenderu (Michael Fassbender) galvenajā lomā dramatizē Īru republikāņu armijas aktīvista Bobija Sendsa (Bobby Sands) dzīves pēdējos mokošos mēnešus Belfāstas Meizas cietumā. Filma saņēma Kannu kinofestivāla balvu ”Zelta kamera” un FIPRESCI (Starptautiskā Kinokritiķu federācija) balvu, kā arī vairāk nekā 40 citas balvas visā pasaulē, tostarp BAFTA (Britu Kino un televīzijas mākslas akadēmija) balvu, sešas IFTA (Īru Kino un televīzijas mākslas akadēmija) balvas, kā arī tika atzīta par Eiropas Kinoakadēmijas ”Gada atklājumu”.

Viņa otrā pilnmetrāžas filma ”Kauns” (”Shame”), kurā galvenajā lomā atkal filmējās Maikls Fasbenders, sniedza pārliecinošu un aktuālu ieskatu mūsu vajadzībās, dzīvesveidā un notikumos, kas veido mūsu pieredzi. Filma 2011. gadā Venēcijas filmu festivālā saņēma Jaunā kino balvu, FIPRESCI balvu un Volpi kausu par Maikla Fasbendera sniegumu, kā arī tika apbalvota ar vairāk nekā 40 citām starptautiskām balvām, tostarp divām Eiropas Kinoakadēmijas balvām par kinematogrāfiju un montāžu.

Stīva Makvīna trešā pilnmetrāžas filma ”12 gadi verdzībā” (12 Years a Slave) piedalījās iespaidīgā skaitā starptautisku festivālu, tika demonstrēta 48 valstīs un saņēma vairāk nekā 200 balvu, tostarp Amerikas Kinoakadēmijas balvu ”Oskars” kategorijā ”Gada labākā filma”, BAFTA balvu un divas IFTA balvas.

Vairāk informācijas par Eiropas Kinoakadēmijas filmām un apbalvošanas kategorijām: europeanfilmawards.eu

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl