Ralfs Eilands atbalsta bērnu pēršanu kā “audzināšanas” metodi

12 komentāri
Ralfs Eilands atbalsta bērnu pēršanu kā “audzināšanas” metodi
Foto: F64

Dziedātājs Ralfs Eilands, būdams vienīgais bērns ģimenē, bērnībā baudījis nedalītu vecāku mīlestību. Lai arī īstens delveris, kas sagādātu galvassāpes vecākiem, viņš nav bijis, tomēr reiz pa dibenu esot dabūjis. Tagad mūziķis par to vecākiem saka paldies un uzskata, ka profilakses pēc uzšaut bērnam nav nekas nosodāms.

”Kā vienīgo bērnu vecāki vienmēr mani lutināja. Viņi darīja visu, lai man viss ir forši. Viss tika man. Kā mazs bērns es biju ļoti priecīgs par to, ka man ne ar vienu nav jādalās,” atmiņās par bērnu dienām LNT raidījumā ”Profesija – mamma” kavējas mūziķis.

Ralfa mamma Daiga atklāj, ka dēla palaidnību dēļ uz skolu nācies iet tikai vienu reizi. ”Viņš kopā ar draugu klasesbiedrenei ziemas zābakos bija ielējis kolu,” nedarbu atklāj Daiga.

”Pērienu pa dibenu es esmu dabūjis. Es uzskatu, ka tā vajag, ka tas ir ļoti labi. Žēl, ka mūsdienās tā daudzās valstīs vairs nevar.

Man liekas, profilakses pēc vajag sīkajiem ik pa laikam uzšaut. Kad prasa, par ko, var pateikt – pēc tam sapratīsi,” skaidro Eilands.

Foto: mazais Ralfs bērnībā

Ralfs atzīst, ka viņš uzreiz sapratis, par ko saņēmis žagarus no vecākiem. ”Vienu reizi dabūju pa dibenu, un vairs neatkārtoju tādu muļķību, par ko tas man tika izdarīts,” “daktera bērziņa” iedarbību akcentē dziedātājs. Kā zināms, Latvijā bērnu pēršana kā “audzināšanas” metode ir aizliegta.

Skolā Ralfs bijis ļoti aktīvs jaunietis un apmeklējis virkni pulciņu – džudo, breika deju, peldēšanas, dziedāšanas nodarbības.

”Vecāki mani centās nodarbināt, lai neatrastos laiks pīpēšanai vai dzeršanai,” šodien pateicīgs vecākiem ir Ralfs Eilands.

Video: Ralfs dalās “pērienu pieredzē”

Foto

12 komentāri