Komentāri
FOTO: Rakovska prezentējusi īpašu kalendāru, kurā iejutusies androgīnos tēlos
Foto: facebook/mmxvi2016

Grupas Triānas parks soliste Agnese Rakovska aizvadītā gada izskaņā savus fanus iepriecinājusi ar dizaina kalendāru MMXVI. Tā visām 12 fotogrāfijām Agnese bijusi vienīgā modele.

MMXVI ir Agneses Rakovskas mākslas kalendārs, kas satur 12 autentiskas fotogrāfijas. Katra no tām atklāj autores vīziju par cilvēku kā būtni ārpus laika.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Autore meklējusi tēlus, kas mēģina iznīcināt visu, kas ir laikmetīgs. Process ir eksperimentāls, tas paralēli ir arī mēģinājums vienlaicīgi priekšplānā izvirzīt gan sievišķo, gan vīrišķo cilvēka izpausmi, tā radot androgīnos indivīdus bez dzimuma identitātes. Katru tēlu iemieso pati autore, kas ir arī visu tēlu vienīgā modele.

Daļa fotogrāfiju iemūžinātas ar fotofilmas palīdzību, piešķirot bildei īpašu noskaņu.

Kalendārs ir Agneses Rakovskas pirmais mākslas projekts, kas nav saistīts ar mūziku un iezīmē mākslinieces radošās darbības citādo šķautni.

Foto: kalendāra prezentācija Latvijas Mākslinieku savienībā

“Es vēlējos fotogrāfijā iemūžināt savas dvēseles portretu, jo dvēsele mums visiem cilvēkiem ir vienāda. Es spriedu, ka cilvēks ieraudzījis tādu attēlu ļoti viegli spēs ar to asociēties. Viņš sajutīs kaut ko sev tuvu, lai gan nezinās, kas tas īsti ir. Viņam liksies, ka bildei piemīt kas dvēselisks…

Fiziskā matērija ir tā, kas mūs, cilvēkus, dala un atšķeļ vienu no otra. Mana vēlme, protams, ir utopiska – dvēsele ir ārpus laika un telpas, tāpēc man noteikti neizdosies to notvert fotogrāfijā. Dvēseles skaistums ir tas, ka tā ir nedalāma dzimumos, viengabalaina, totāla vienība, kas ir daļa no visa absolūtā. Neskatoties uz to, es centos radīt tēlus, atmetot nost visu, ko zinu par sevi kā personību. Es mēģināju iet virzienā, kurā vēlējos satikt sevi kā metafizisku būtni un šis process bija ne tik daudz interesants, cik izaicinošs,” stāsta mūziķe un kalendāra vienīgā modele.

Agnesei kopš bērnības interesē pasaules mitoloģija un reliģijas artefakti. Projekta laikā viņa atskārtusi, cik fascinējošs ir fakts, ka radīt ko jaunu var, tikai iznīcinot veco, tāpēc pats grūtākais bijis kaut uz sekundi aizmirst visu, ko viņa atceras par sevi kā Agnesi Rakovsku, aizmirst visu, ko zina par sevi, kā mirstīgu cilvēku.

Kalendārs ir iesiets cietajos vākos un satur 12 autorfotogrāfijas, kas radītas pēc Agneses Rakovskas pasūtījuma. Fotogrāfiju autore – Kristīne Madjare.

Foto: mūžam mainīgā Agnese Rakovska visā savā košumā

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl