FOTO: Rakovska prezentējusi īpašu kalendāru, kurā iejutusies androgīnos tēlos

Pievienot komentāru
FOTO: Rakovska prezentējusi īpašu kalendāru, kurā iejutusies androgīnos tēlos
Foto: facebook/mmxvi2016

Grupas Triānas parks soliste Agnese Rakovska aizvadītā gada izskaņā savus fanus iepriecinājusi ar dizaina kalendāru MMXVI. Tā visām 12 fotogrāfijām Agnese bijusi vienīgā modele.

MMXVI ir Agneses Rakovskas mākslas kalendārs, kas satur 12 autentiskas fotogrāfijas. Katra no tām atklāj autores vīziju par cilvēku kā būtni ārpus laika.

Autore meklējusi tēlus, kas mēģina iznīcināt visu, kas ir laikmetīgs. Process ir eksperimentāls, tas paralēli ir arī mēģinājums vienlaicīgi priekšplānā izvirzīt gan sievišķo, gan vīrišķo cilvēka izpausmi, tā radot androgīnos indivīdus bez dzimuma identitātes. Katru tēlu iemieso pati autore, kas ir arī visu tēlu vienīgā modele.

Daļa fotogrāfiju iemūžinātas ar fotofilmas palīdzību, piešķirot bildei īpašu noskaņu.

Kalendārs ir Agneses Rakovskas pirmais mākslas projekts, kas nav saistīts ar mūziku un iezīmē mākslinieces radošās darbības citādo šķautni.

Foto: kalendāra prezentācija Latvijas Mākslinieku savienībā

“Es vēlējos fotogrāfijā iemūžināt savas dvēseles portretu, jo dvēsele mums visiem cilvēkiem ir vienāda. Es spriedu, ka cilvēks ieraudzījis tādu attēlu ļoti viegli spēs ar to asociēties. Viņš sajutīs kaut ko sev tuvu, lai gan nezinās, kas tas īsti ir. Viņam liksies, ka bildei piemīt kas dvēselisks…

Fiziskā matērija ir tā, kas mūs, cilvēkus, dala un atšķeļ vienu no otra. Mana vēlme, protams, ir utopiska – dvēsele ir ārpus laika un telpas, tāpēc man noteikti neizdosies to notvert fotogrāfijā. Dvēseles skaistums ir tas, ka tā ir nedalāma dzimumos, viengabalaina, totāla vienība, kas ir daļa no visa absolūtā. Neskatoties uz to, es centos radīt tēlus, atmetot nost visu, ko zinu par sevi kā personību. Es mēģināju iet virzienā, kurā vēlējos satikt sevi kā metafizisku būtni un šis process bija ne tik daudz interesants, cik izaicinošs,” stāsta mūziķe un kalendāra vienīgā modele.

Agnesei kopš bērnības interesē pasaules mitoloģija un reliģijas artefakti. Projekta laikā viņa atskārtusi, cik fascinējošs ir fakts, ka radīt ko jaunu var, tikai iznīcinot veco, tāpēc pats grūtākais bijis kaut uz sekundi aizmirst visu, ko viņa atceras par sevi kā Agnesi Rakovsku, aizmirst visu, ko zina par sevi, kā mirstīgu cilvēku.

Kalendārs ir iesiets cietajos vākos un satur 12 autorfotogrāfijas, kas radītas pēc Agneses Rakovskas pasūtījuma. Fotogrāfiju autore – Kristīne Madjare.

Foto: mūžam mainīgā Agnese Rakovska visā savā košumā

Lasi vēl