Raimonds Ozols solokoncertā iepazīstinās ar jauno albumu

Komentāri
Raimonds Ozols solokoncertā iepazīstinās ar jauno albumu
Foto: Evija Trifanova, LETA

Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra (LNSO) pirmā vijole Raimonds Ozols nākamsestdien, 31. augustā, Dzintaru koncertzālē sniegs savu pirmo jubilejas koncertu pirms šoruden gaidāmās Latvijas koncertttūres.

Albumā ”Vīzijas” ierakstītas melodijas no pasaules kino un teātru izrāžu zelta repertuāra, aranžētas solo vijolei ar ritma grupu, tostarp R. Paula mūzika no filmas ”Ilgais ceļš kāpās”, E. Morikones (E. Morricone) mūzika no filmas ”Reiz Amerikā”, P. Moriā (P. Mauriat) ”Pēdējais Parīzes tango”, kā arī citas skaistas melodijas.

”Kino un teātrim sarakstīts daudz ģeniālu kompozīciju, kas ne tikai paspilgtina konkrēto kinofilmu vai teātra izrādi, bet kas spēj dzīvot pašas par sevi. Tās dažkārt turpina skanēt gadiem ilgi, kad lielākā daļa pat vairs neatceras, ka kompozīcija ir tikusi sarakstīta kādai filmai vai teātra izrādei,” par jauno kompaktdisku stāsta mūziķis.

Šis būs trešais Raimonda Ozola mūzikas ierakstu albums: 2001. gadā izdots albums ”Starp Debesīm un Zemi”, bet 2006. gadā ”Welcome to my world!” (”Ienāc manā pasaulē”). Jaunā albuma ierakstā piedalījušies arī Z. Liepiņš, K. Zemītis, R. Macats, M. Auziņš, LNSO stīgu grupa un citi Latvijā pazīstami mūziķi.

Vijolnieks Raimonds Ozols ir solists ar visaugstākajiem profesionālās vijoļspēles standartiem, kurš atskaņo gan klasisko, gan populāro mūziku, spēlējot akustisko un elektrisko vijoli. Mūzikas kritiķi un profesionāļi šo izpildījumu ir atzinuši par lielisku, jo tas sniedz iespēju klausīties klasisko mūziku rokmūzikas jeb 21. gadsimta interpretācijā.

Līdzās darbam LNSO Raimonds kā vieskoncertmeistars muzicējis Bavārijas Radio orķestrī M. Jansona vadībā Minhenē, Igaunijas Nacionālajā orķestrī, Vispasaules Miera fonda orķestrī Bangkokā. R. Ozola solo priekšnesumi skanējuši Somijā, Islandē, Norvēģijā, Krievijā, Ķīnā, Azerbaidžānā, Austrijā un citās valstīs.

Biļetes uz koncertiem pieejamas ”Biļešu paradīzes” kasēs.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl