Radio diktorei Sandrai Glāzupai piešķirs Triju Zvaigžņu ordeni

0 Komentāru
Radio diktorei Sandrai Glāzupai piešķirs Triju Zvaigžņu ordeni
Foto: LETA

Sandras Glāzupas balsi nevar sajaukt ne arvienu citu. Samtaina, melodiska, arī TV3 kanālā ierunātas daudzas “oskarotas” filmas. Arī pirms 25. gadiem 4. maijā Sandra bija pie mikrofona un ziņoja par Neatkarības deklarācijas pieņemšanu. Šogad 4. maijā Sandras Glāzupas mūža darbs tiks novērtēts ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Savā zemajā, daudziem tik atpazīstamajā balss tembrā Sandra Glāzupa sāk kārtējo ziņu izlaidumu. Pirms 35 gadiem, atnākot uz radio, izturējusi konkursu trijās kārtās un kopš šā brīža Doma laukuma ēku sauc par savām otrajām mājām. Ir mainījušies laiki, mainījušies daudzi kolēģi, bet Sandras balss joprojām skan perfekti.

”Strādājot pie mikrofona, balss ir ļoti, ļoti būtiska – tevi jau neredz. Televīzijā var to visu varbūt var līdzsvarot labais izskats, acu skatiens, bet radio tā nav. Cilvēku radio var uzrunāt tikai ar balss niansēm,” radio darba specifiku skaidro Sandra Glāzupa.
No pelēcīgajiem padomju gadiem, kad Sandrai kā radio diktorei bija jālasa arī garie PSKP kongresu ziņojumi, viņa ar prieku atceras darbu Mikrofona redakcijā, jo īpaši rīkojot ikgadējās dziesmu aptaujas.

Kā vienus no trauksmainākajiem Sandra atceras Atmodas gadus. Barikāžu dienas un brīdi, kad omonieši radiocilvēkus no Doma laukuma padzina. ”Atceros, ar Pārslu Saktiņu mēs abas stāvējām pie Brīvības pieminekļa un domājām – ko mums tālāk darīt. Vai mēs vēl satiksimies vai nesatiksimies… Tie notikumi vienkārši nebija prognozējami,” atmiņās dalās Sandra Glāzupa.

Stāstot par savu ikdienu, Sandra min, ka nu jau 10 gadus ir ne vien ziņu lasītāja, bet arī redaktore, kas pati ziņas sagatavo. Bija jāapgūst pilnīgi jaunas iemaņas, un Sandra ir gandarīta, ka to paveikusi.

Jau daudzus gadus Sandras balss Latvijas Radio dzirdama ik rītu pirms valsts himnas, viņa ir ierunājusi radio frekvences. Un dažiem šķietot, ka Sandra to ik rītu dara tiešajā ēterā.

0 Komentāru