Račs ”pielauzis” Mielavu uz vēl vienu Jauna mēness uzstāšanos

Pievienot komentāru
Račs ”pielauzis” Mielavu uz vēl vienu Jauna mēness uzstāšanos
Grupa Jauns mēness 1988. gadā. Foto: Māris Bogustovs

Mūziķa un dziesmu tekstu autora Guntara Rača jubilejas lielkoncertā Liepājā 5. septembrī uzstāsies grupas Jauns mēness pirmais sastāvs, vēsta MicRec.

Guntars Račs pēc pavasarī Arēnā Rīga aizvadītā jubilejas koncerta izsludināja koncertu savai dzimtajai pilsētai Dzimis Liepājā, kas norisināsies 5. septembrī Liepājas Olimpiskajā centrā. Jau iepriekš izziņotajam izpildītāju sastāvam pievienosies arī Ainars Mielavs un Gints Sola, tādējādi radot iespēju vienkopus uzstāties grupas Jauns mēness pirmajam sastāvam ar abiem iepriekš pieminētajiem, kā arī ģitāristu Uģi Tirzīti un G. Raču pie bungām.

G. Račs priecājas par to, ka viņam uz skatuves pievienosies vecie cīņu biedri no Jauns mēness pirmā sastāva laikiem – Ainars Mielavs un Gints Sola. ”Man tas patiešām daudz nozīmē. Žēl tikai, ka Aivis Kalvāns netiek, lai gan ļoti vēlējās. Pēdējo reizi šādā sastāvā Liepājā uzstājāmies festivālā Liepājas dzintars, ja neko nejaucu, tad 1989. gadā. Par mums pat grāmata ir izdota un par to paldies Jānim Žildem, pateicoties kuram, man radās šī drosmīgā ideja vēlreiz sapulcināt veco sastāvu un kopā uzstāties manā dzimtajā pilsētā, kura man tik daudz ir devusi un kurai jūtos pateicību parādā,” teic G. Račs.

Lielkoncertā piedalīsies Maestro Raimonds Pauls, komponisti Uldis Marhilevičs un Jānis Strazds, grupa bet bet, grupas Līvi dalībnieki Ainars Virga, Tomass Kleins un Vilnis Krieviņš, kā arī dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels, Olga Rajecka, Liene Šomase, Ivo Fomins, Normunds Rutulis, Antra Stafecka, Jānis Moisejs, Andris Ērglis, Mārtiņš Ruskis, Jānis Buķelis un citi.

Pirmo reizi kopā ar Maestro uz skatuves kāps arī Liepājas 1. ģimnāzijas jauktais koris diriģenta Jēkaba Ozoliņa vadībā un jaunās dziedātājas Sabīne Berezina un Katrīne Bindere.

Papildus tam, ka koncerta dalībnieku sastāvam pievienoties Mielavs un Sola, arī dziedātāja Aija Andrejeva, kurai pēc dalības izrādē Pūt, vējiņi ir īpašas attiecības ar Liepāju, atrada iespēju piedalīties koncertā.

”Ļoti priecājos, ka Aija būs koncertā, viņas abas ar Olgu ir kā mazi, ar pozitīvu enerģiju lādēti dinamīti, kas neatstās vienaldzīgu nevienu,” priecājas koncerta vaininieks Guntars Račs. ”Man ļoti gribējās, lai koncerts Liepājā atšķirtos no tā, ko redzēja skatītāji Rīgā, tāpēc es izmainīju dziesmu sarakstu, nedaudz palielinot savulaik ar Līviem kopā rakstīto dziesmu īpatsvaru, kā arī uzaicināju vairākus jaunos dziedātājus ar pirmatskaņojumiem.”