Princis Harijs uzstājas ar jocīgu deju

0 Komentāru
Princis Harijs uzstājas ar jocīgu deju
Princis Harijs nedēļu ilgā vizītē Jaunzēlandē (Foto: AFP/ LETA)

Britu princis Harijs turpina pārsteigt publiku ar saviem talantiem. Uzturoties Jaunzēlandē, viņam nācies izpildīt tradicionālo maoru deju – haku. Turklāt, lai sagatavotos, viņam tika dotas vien 20 minūtes. Jaunzēlandieši domā, ka princim tas izdevies.

Haka savulaik bija Jaunzēlandes iezemiešu maoru deja. Iezemieši savdabīgos deju soļus izpildīja pirms kaujas, tādējādi vairojot savu spēku un spējas cīņai ar pretinieku. Haku var izpildīt, arī sagaidot smalkus viesus, suminot lielus sasniegumus vai pavadot aizgājējus. Šī deja kā tradīcija joprojām ir saglabāta jaunzēlandiešu armijas ikdienā.

Britu princim Harijam, kurš jau piekto dienu uzturas nomaļajā salā, bija dotas tikai 20 minūtes, lai apgūtu haku un ar to uzstātos publikas priekšā.

Par prinča Harija dejotprasmi bija sajūsmā gan publika, gan skolotāji. Karavīri stāsta, ka princis haku apguvis ar patiesu aizrautību un interesi.

30 gadus vecais karaliskās dzimtas pārstāvis dienestu britu armijā beigs jūnijā. Tad viņš, tāpat kā tēvs un vecākais brālis Viljams, vairāk laika veltīs oficiālajiem pienākumiem, lai atvieglotu 88 gadus vecās karalienes Elizabetes ikdienu.

0 Komentāru