Princis Harijs: Runāt ar bērniem par zaudējumu ģimenē ir ļoti svarīgi!

1 komentārs
Princis Harijs: Runāt ar bērniem par zaudējumu ģimenē ir ļoti svarīgi!
EPA /AFP

Jaunbērzē notikušās traģēdijas kontekstā arī Latvijā šajās dienās aktuāls ir jautājums par psiholoģiskā atbalsta sniegšanu bērniem krīzes situācijā. Šai tēmai nesen notikušā labdarības pasākumā Kensingtonas pilī pievērsās arī Lielbritānijas princis Harijs, paužot nožēlu, ka jau agrāk nav publiski runājis par to, kā viņu ietekmējis mammas zaudējums.

Princese Diāna gāja bojā autoavārijā 1997. gadā, kad princim Harijam bija tikai 12 gadu. Tomēr publiski runāt par mammas nāvi un to, kā šis zaudējums viņu ietekmējis, tagad jau 31 gadu vecais troņmantnieks sācis vien pirms trim gadiem.

Lai veicinātu izpratni par garīgās veselības nozīmi, princis Harijs Kensingtonas pilī bija sarīkojis labdarības pasākumu, kurā arī pats dalījās savā pieredzē. Pasākumā piedalījās bijušais futbolists Rio Ferdinands, kurš pirms gada zaudējis sievu. Viņš princim jautāja, kā par tuvinieku nāvi un sērošanu runāt ar bērniem. Šīs sarunas laikā princis atzina, ka 16 gadus pēc princeses Diānas nāves viņš par mammas zaudējumu ne reizi nebija runājis, un tagad to nožēlo.

Sērot, skumt un ciest nav vājums, tas ir normāli, bet tikai tad, ja par to runā, sacīja Harijs, piebilstot, ka vājums ir neatzīt problēmu un to nerisināt.

Princis Harijs