Plastilīna kunkuļi [filma: Bruņurupuči nindzjas]

Komentāri

Līdzās neskaitāmajiem filmu turpinājumiem nu jau pavisam ierasts un regulārs notikums kino pasaulē ir reiz populāru un kaut kādā ziņā Holivudas kino vērtību skalā zīmīgu filmu pārfilmētās versijas jeb “rīmeiki”. Kamēr tie tika veidoti filmām, kas tādu vai citādu iemeslu dēļ nebija izdevušās kā iecerēts un jaunā versija solījās būt uzlabojums, domāju, ka vairumam potenciālo skatītāju, nebija nekādu iebildumu vai šaubu, ka šādas filmas eksistence ir jēgpilna. Kaut vai no finansiālā skata punkta. Bet, kad Holivudas mašinērija kļuvusi tik uzblīdusi un nespējā vairs sekmīgi veidot vidēja budžeta filmas, bet gan tikai potenciālos mega kases grāvējus, kuru budžeti mērojami virs simts miljonu un to iecerētie ieņēmumi ne mazāki par 500 miljoniem, lai filma sekmīgi nosegtu tiešos un netiešos izdevumus, skats kļūst arvien nožēlojamāks, jo arvien biežāk tās izgāžas. Un, kas pats svarīgākais, izgāžas gan radošajā, gan finansiālajā ziņā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
TMNT2

Publicitātes attēls

Es, protams, apzinos, ka runāt par kaut kāda veida radošajām izpausmēm saistībā ar jaunākā deviņdesmito gadu filmas “rīmeika”, proti, “Teenage Mutant Ninja Turtles“, ir mazliet naivi, bet uzskatu, ka, mazliet (vai stipri) piezemējot savus uzskatus, kas ir vai nav uzskatāms par radošu un mākslinieciski unikālu Holivudas lielfilmu, var saskatīt būtiskas atšķirības starp šī ranga filmām. Spilgts piemērs ir nesenā Toma Krūza filma “Edge of Tomorrow“, kurā oriģinālmateriāls (citās filmās neredzēts) bija tik cik melns aiz naga, bet tās veidotāji spēja filmuizveidot interesantu un radīt iespaidu, ka uz ekrāna notiek kaut kas vienreizējs. Spēja līdz skatītājam aiznest azartu, rotaļīgo vieglumu un nevainīgo “popkorna filmu” spriedzes elementu – tās ir lietas, kuras lielākā daļa mūsdienu Holivudas lielfilmu vairs nespēj piedāvāt.

Tieši tas ir arī noticis ar filmu “Transformers”, “Pearl Harbor” un “Bad Boys” režisora Michael Bay kūrēto projektu, kurā viņa oficiālais amats ir producents, “Teenage Mutant Ninja Turtles”. Piedodiet, bet teikšu tieši, filma pilnīgi visos aspektos ir nebaudāms produkts. Ja dažām sliktām filmām ir iespējams atlasīt atsevišķus elementus, kas nostrādā un ir pievilcīgi potenciālajai mērķauditorijai, tad jaunākajā versijā par jautrajiem pusaudžiem, bruņurupuču nindzjām, izņemot vienu sekvenci (šļūkšana no sniegotā kalna), ir nevīžīgs un bezdvēselisks produkts, kas veidots piespiedu kārtā… tikai tāpēc, ka kāds filmu studijas bosiņš bija izdomājis, ka tā ir laba ideja.

Ņemot vērā, ka filmā ieguldīts milzīgs naudas kalns, tā izskatās ļoti slikti – operatora darbs ir haotisks un brīžam pat grūti skatīties, cik ļoti nemākulīgi pielietota dotā tehnika. Scenāristi ir pārcentušies un kaut kur pazaudējuši līmlapiņu ar piezīmi, ka filma primāri ir paredzēta bērniem (izstrādāta studijas “Nickelodeon Movies” paspārnē) – tā nav ne bērnišķīga, ne muļķīga, ne arī vienkārši uztverama. Tā arī filmas vizuālā tēla un specefektu veidotāji ir slinki un pavirši veikuši savu darbu. Rezultātā viss uz ekrāna redzamais atgādina kaut kādu specefektiem pārbagātu kino projektu, kur darbs palicis pusratā.

Gandrīz aizmirsu – tieši kuram šķita, ka šāda paskata bruņurupuči nindzjas būs kādam saistošas? Es saprotu, ka mūsdienu jaunatnei foršuma, skaituma utml. standarti atšķiras, bet jaunā mutantu āriene ir vienkārši nepievilcīga un ar nepabeigtības sajūtu. Tie nelāgi atgādina plastilīna kunkuļus… un neizbēgami apliecina, ka katrā jokā (konkrēti šajā) ir daļa patiesības.

Bet pats galvenais laikam ir tas, ka veidotāji ir aizmirsuši cik būtiski šim stāstam ir bruņurupuču dažādās identitātes, jociņi un rotaļīgā atmosfēra. Filmā, teorijā, tas viss ir “sapičkāts” iekšā, bet domāju, ka jaunā paaudze, kurai it kā šī filma ir domāta, un kuri nav sekojuši līdzi bruņurupuču iepriekšējiem piedzīvojumiem, būs praktiski neiespējami to pareizi uztvert un vēl pie tam izbaudīt.

Vērtējums: 1 / 5

Filmas reklāmas rullītis:

 

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl