Pīters Grīnevejs: Mēs redzam kino nāvi

Komentāri
Pīters Grīnevejs: Mēs redzam kino nāvi
Britu režisors Pīters Grīnevejs. Foto: Ieva Lūka, LETA

Visai skaidru kino mākslas nākotnes perspektīvu paredz britu režisors Pīters Grīnevejs.

“Tiklīdz jūs spējat interaktīvi iejaukties kino, tā daba ir pilnīgi izmainījusies. Lielākā daļa Holivudas filmas ir radītas priekš TV. Kādi 5% no filmām tiek skatītas kinoteātros, vairums kino skatās mājās. Mēs noteikti esam ekrānu gadsimtā, bet es ticu, ka mēs redzam kino nāvi. Pat Tarantino kungs to saka. Es nedomāju, ka kāds šajā istabā ir redzējis kino. Jūs skatāties ilustrētu tekstu. Mēs vēl joprojām reti redzam kino,” festivālam “Baltijas pērle” veltītajā preses konferencē atzīst režisors Pīters Grīnevejs.

Sasaiste ar Grīneveja izteikumu šķiet gluži vietā, jo kinofestivāls “Baltijas pērle”, kas ir viens no vērienīgākajiem filmu festivāliem Latvijā, šogad notiek pēdējo reizi.

Jau ziņots, ka režisors Pīters Grīnevejs, kuram nesen piešķirta Britu kinoakadēmijas (BAFTA) balva par izcilu ieguldījumu kinomākslā, viesojas Rīgā kā festivāla “Baltijas pērle” viesis, lai tiktos ar skatītājiem un rosinātu diskutēt par Eiropas skatījumu uz atkailinātību, kā arī robežu starp mākslu un pornogrāfiju mūsdienu kino. Viņa jaunākā veikuma “Golciuss un Pelikāna kompānija” (“Goltzius and the Pelican Company”) pamattēmas ir sekss, māksla un reliģija.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl