Pīters Grīnevejs: Mēs redzam kino nāvi

Pievienot komentāru
Pīters Grīnevejs: Mēs redzam kino nāvi
Britu režisors Pīters Grīnevejs. Foto: Ieva Lūka, LETA

Visai skaidru kino mākslas nākotnes perspektīvu paredz britu režisors Pīters Grīnevejs.

“Tiklīdz jūs spējat interaktīvi iejaukties kino, tā daba ir pilnīgi izmainījusies. Lielākā daļa Holivudas filmas ir radītas priekš TV. Kādi 5% no filmām tiek skatītas kinoteātros, vairums kino skatās mājās. Mēs noteikti esam ekrānu gadsimtā, bet es ticu, ka mēs redzam kino nāvi. Pat Tarantino kungs to saka. Es nedomāju, ka kāds šajā istabā ir redzējis kino. Jūs skatāties ilustrētu tekstu. Mēs vēl joprojām reti redzam kino,” festivālam “Baltijas pērle” veltītajā preses konferencē atzīst režisors Pīters Grīnevejs.

Sasaiste ar Grīneveja izteikumu šķiet gluži vietā, jo kinofestivāls “Baltijas pērle”, kas ir viens no vērienīgākajiem filmu festivāliem Latvijā, šogad notiek pēdējo reizi.

Jau ziņots, ka režisors Pīters Grīnevejs, kuram nesen piešķirta Britu kinoakadēmijas (BAFTA) balva par izcilu ieguldījumu kinomākslā, viesojas Rīgā kā festivāla “Baltijas pērle” viesis, lai tiktos ar skatītājiem un rosinātu diskutēt par Eiropas skatījumu uz atkailinātību, kā arī robežu starp mākslu un pornogrāfiju mūsdienu kino. Viņa jaunākā veikuma “Golciuss un Pelikāna kompānija” (“Goltzius and the Pelican Company”) pamattēmas ir sekss, māksla un reliģija.